Sakret: Eesti ehitussektoris valitses 2014. aastal mõõdukas optimism

SakretEesti ühe suurema kuivsegude tootja Sakreti müügimahud kohalikul turul kasvasid mullu 12 protsendi võrra. Sakret OÜ tegevjuhi Ahto Leitudi sõnul säilib 2015. aastal ehitusturul võrreldav stabiilsus, oodata võib 2–3%list kuivehitusmaterjalide hinnakasvu Eestis.

Leitudi sõnul iseloomustas 2014. aastat ehitussektoris sõnapaar „mõõdukas optimism“. „Ehitusmaterjalide hinnad mullu oluliselt ei kasvanud. Sama trendi võib näha ka 2015. aastal, kuid usume, et kuivsegude hinnad kasvavad suurusjärgus 2–3%. Samas ei saa me kindlad olla, et valitsus ei otsusta eelarvet täita kaevandustasude või mõnede muude tasumäärade tõusuga. Lähiajaloos on ju pretsedent, kui hooaja keskel muudeti kaevandustasusid ja liiv läks meile 5% võrra kallimaks,“ ütles Leitud.

Mullu kasutati Sakreti toodetud materjale selliste objektide fassaadide renoveerimisel, nagu näiteks Ida-Viru Keskhaigla, Padise mõis, Jõhvi Kalevipoja lasteaed, hoone aadressil Kunderi 35a Tallinnas, jne.

Leitud märkis, et võrreldes 2013. aastaga on riiklike tellimuste arv vähenenud, kuid alanud aastal on lootus positiivsele tendentsile – KredExi toel. „KredEx doteerib jätkuvalt kortermajade, aga ka koolide ja lasteaedade renoveerimist olulisel määral (kuni 35% 2014. aastal). See motiveerib korteriühistuid alustama renoveerimisega. Paljudel ühistutel on juba praegugi projektid valmis, aga oodatakse just KredExi toetust,” lisas Leitud.

Sakreti bränd loodi USAs 1936. aastal. Praegu on Sakret Grupp maailma suurim ehituslike kuivsegude tootja, kel on kokku üle 60 frantsiisilepingu alusel töötava tehase.

Lätis avati Sakreti tehas 2004. aastal, 2007. aasta suvel alustas tööd Sakreti tehas Eestis, 2008. aasta suvel avati tehas Leedus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

86 − = 83

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?