Selgusid Sanatooriumi parki puudutava küsitluse tulemused

26. märtsil selgusid Sanatooriumi pargiala detailplaneeringu algatamise teemal korraldatud küsitluse tulemused. Kokku avaldas arvamust 1182 inimest, ettepanekut toetas 337 vastanut, vastu olid 817, kehtetuid sedelid oli 28. Küsitlustulemuste kokkulugemise juures olid nii Nõmme seltside, halduskogu kui ka arendaja esindajad.

Sihi, Põllu ja Pargi tänavaga piirneva Sanatooriumi pargiala omanik AS Infortar on taotlenud linnalt detailplaneeringu kaudu endiste haiglahoonete rekonstrueerimist 64 korteriks, 120-kohaliseks lasteaiaks ning kodanikeühenduste kasutusse antavaks seltsimajaks. Kuna tegemist on sotsiaalmaaga, eeldaks korterite rajamine olemasolevatesse hoonetesse maa sihtotstarbe muutmist.

Nõmme linnaosa vanema Tiit Teriku sõnul tuli elanikelt selge signaal, et arendaja poolt välja pakutud lahendus sellisel kujul ei sobi. „Edastame küsitluse tulemused Tallinna linnavalitsusele ja linnaplaneerimise ametile. Praegusest surnud punktist tuleks siiski püüda välja murda. Seda soovivad ju kõik, et pargis asuvad räämas hooned korda saaksid. Küsitluse ajal on elanikelt tulnud palju ettepanekuid, mida nõmmelased endistes sanatooriumihoonetes näha tahaksid. Anname need arendajale edasi,“ ütles linnaosavanem.

Tallinna linnavalitsus tegi eelmise aasta 23. oktoobril Nõmme linnaosa valitsusele ülesandeks selgitada koostöös linnakantselei ja linnaplaneerimise ametiga 2014. aasta esimeses kvartalis välja Nõmme elanike meelsus AS-i Infortar ettepaneku suhtes. Märtsi keskel saadeti otsepostiga Nõmme linnaosa postkastidesse 15 000 „Makstud vastus“ märgisega küsitluslehte, kus elanikel oli võimalik teada anda, kas arendaja ettepanekut pakutud kujul toetatakse või mitte.

14. märtsil toimus Nõmme kultuurikeskuses ka infotund, kus huvilistel oli võimalik saada pargiala omanikult ja projekteerijalt selgitusi plaanide osas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 2 = 1

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

18.01.2022 Kinnisvara hindamise ABC