Sõltumatu konkurentsianalüüs annab konkurentsieelise

Viimastel kuudel on kostunud üha enam positiivseid noote elamispindade uusarenduste vallas. Keegi alustab uue projektiga, kellelgi on kavandatavad korterid juba enne maja valmimist enamuses edukalt müüa suutnud.

Sellises turuolukorras muutub üha tähtsamaks konkurentsianalüüs

Tuleb võtta õppust sellest, mida konkurendid on hästi teinud. Tähtsi on õppust võtta sellestki, mis konkurentidel nii väga hästi ei ole õnnestunud.

Kas telereklaam või lehekülje suurune ajalehereklaam aitab müügile kaasa? Kas korterite struktuur majas peaks olema rohkem suuremate või rohkem väiksemate korterite kasuks? Kas korterid peavad olema ruutmeetrites mõõdetuna pigem suuremad või väiksemad? Millised on üldse konkureerivad arendusprojektid? Kas pöörduda vahendusteenuse kasutamiseks maakleri A või B poole? Mis võiks olla minu arendusprojekti konkurentsieelis ja kuidas seda tarbijatele kommunikeerida? Kuidas paika panna hinnatabel, et müügikäivet maksimeerida?

Need on küsimused, millele arendaja peab täna kindlasti vastused leidma, et arendusprojekti ei tabaks hukatus. Meeldetuletuseks -a jad, mil kõik lennult ära osteti on tänaseks möödas.

Kust saab adekvaatset infot?

Esimene võimalus turuinfost selge ülevaade saada on see ise kokku koguda – ise tehtud, hästi tehtud. Kõike ise tehes aga kaugele tavaliselt ei jõua. Kõike ei jõua väga hästi osata.

Alternatiiv on info konsultantidelt sisse osta. Ostes infot vahendusbüroolt, kellelt on plaan ka hiljem maaklerteenust osta või tekkida probleem.

Probleemi olemus peitub selles, et maaklerbüroo võib kalduda olukorda ilustama selle nimel, et saada kätte magus vahendusleping. Maaklerbüroo kulud ja riskid sageli märksa madalamal tasemel, kui kinnisvaraarendajal.

Sõltumatus tagab parima tulemuse

Kallutatud info alusel väärotsuste tegemise riski aitab vältida esmase konkurentsianalüüsi soetamine sõltumatult konsultandilt, kel puudub huvi anda ühes või teises suunas kallutatud turuinfot.

Sõltumatus ja ühele teenusele keskendumine tagavad parima tulemuse ja seeläbi võib öelda, et sõltumatu konkurentsianalüüs annab kinnisvaraarendajale konkurentsieelise.

Kust leida sõltumatu konsultant? Go figure out…!

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

09.02.2023 Kuidas edukalt kliendisuhtlust juhtida?