Statistikaamet: Esimeses kvartalis reisiti peamiselt Eestis ja varasemast pikemalt

StatistikaametEesti elanikud tegid tänavu esimeses kvartalis 41 300 ööbimisega välisreisi, mis on aasta varasemaga võrreldes 84% vähem. Ööbimisega sisereise tehti 321 800 ehk 15% vähem kui 2020. aasta samas kvartalis.

Statistikaameti analüütik Epp Remmelgu sõnul veedeti välisreisidel kokku veidi üle 585 000 öö ja neist enamik tasulistes majutusasutustes. „Statistika kinnitab, et Eesti elanikud kustutasid aastaga tekkinud reisinälga kodumaal. Sisereisid muutusid ühtlasi ka pikemaks, sest hoolimata nende arvu väikesest langusest veedeti reisidel 6% rohkem öösid kui eelmise aasta esimeses kvartalis. Pikenesid eelkõige tasuta majutusega reisid tuttavate ja sugulaste juurde,“ lisas Remmelg.

Võrreldes möödunud aasta neljanda kvartaliga muutusid selle aasta alguses pikemaks ka välisreisid. Ühes sellega kulutati ööbimisega välisreisidele ligi viiendiku võrra rohkem raha. Samas ei jõudnud välisreisidele tehtud keskmised kulutused veel eelmise aasta esimese kvartali tasemele.

Keskmiselt kulutati ööbimisega välisreisile 898 eurot, millest 375 eurot enne reisi algust ja 523 eurot reisi jooksul. Ööbimisega sisereisile kulutati keskmiselt 159 eurot, mis on eelmise aasta sama ajaga võrreldes ligi kolmandiku võrra rohkem. Ööbimisega puhkusereisi kulu kodumaal oli keskmiselt 208 eurot ning tuttava või sugulase külastamiseks kulus keskmiselt 78 eurot.

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC