Statistikaamet: Juulis mõjutas tootjahinnaindeksit enim hinnalangus puidutöötlemises

Statistikaamet / Statistics EstoniaTööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, langes 2023. aasta juulis võrreldes juuniga 1,0% ja võrreldes eelmise aasta juuliga 3,2%.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Germo Valgenbergi sõnul mõjutas indeksit juuniga võrreldes eelkõige hinnalangus puidutöötlemises ja puittoodete tootmises ning elektroonikaseadmete ja plasttoodete tootmises. „Samuti mõjutas indeksit hinnatõus kütteõlide tootmises,“ lisas Valgenberg.

2022. aasta juuliga võrreldes mõjutas indeksit enim hinnalangus elektrienergiaga varustamises, puidutöötlemises ja kütteõlide tootmises. Vastupidist mõju avaldas toiduainete ja elektriseadmete tootmise hinnatõus. Töötlevas tööstuses kokku oli hinnalangus 1,1% ja toiduainete tootmises hinnatõus 5,8%.

Ekspordihinnaindeks langes juulis võrreldes juuniga 0,3%. Kõige rohkem langesid hinnad elektrienergial, mäetööstuses ning kummi- ja plasttoodetel. Kõige rohkem tõusid hinnad rõivastel, naftasaadustel ja elektriseadmetel. Võrreldes 2022. aasta juuliga langes ekspordihinnaindeks 3,0%.

Impordihinnaindeks langes juulis võrreldes juuniga 0,9%. Enim langesid hinnad elektrienergial, mäetööstuses, põllumajandussaadustel ja puittoodetel. Hinnad tõusid enim kemikaalidel ja keemiatoodetel ning naftasaadustel. Võrreldes 2022. aasta sama kuuga langes impordihinnaindeks 4,9%.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi ning ekspordi- ja impordihinnaindeksi andmeid kogub ning analüüsib statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.09.2023 Kinnisvara müügikoolitus