Statistikaamet: Novembris kasvas jaekaubanduses müük 14%

Statistikaamet / Statistics EstoniaStatistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu novembris 808 miljonit eurot. Müügitulu suurenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes püsivhindades 14%.

Statistikaameti analüütiku Johanna Linda Pihlaku sõnul suurenes müügitulu nii toidukaupade ja tööstuskaupade kauplustes kui ka mootorikütuse jaemüügiga tegelevates ettevõtetes. „Tööstuskaupade kauplustes suurenes müügitulu möödunud aasta novembriga võrreldes 20%, mootorikütuse jaemüügiga tegelevates ettevõtetes 21% ja toidukauplustes 4%,“ täpsustas Pihlak.

Tööstuskaupade kauplustes suurenes müügitulu 2020. aasta novembriga võrreldes kõigil tegevusaladel. Enim ehk 26% suurenes müügitulu posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes. Keskmisest enam ehk 24% suurenes müügitulu ka kasutatud kaupade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüügil) ning 23% tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes.

Oktoobriga võrreldes suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu 2%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal oli kasv 3%.

Selle aasta üheteistkümne kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 12%.

aluseks on maksu- ja tolliameti käibedeklaratsiooni andmed. Statistikatööd „Kaubandusettevõtete kuu majandusnäitajad“ teeb majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb majandusel.

Detailsemad andmed on avaldatud andmebaasis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest