Statistikaamet: Tööstustoodangu tootjahinnaindeks langes aastaga 4,4%

Statistikaamet / Statistics EstoniaTööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis 2023. aasta augustis võrreldes juuliga 0,1% ja langes võrreldes eelmise aasta augustiga 4,4%.

2022. aasta augustiga võrreldes mõjutas indeksit enim hinnalangus elektrienergiaga varustamises, puidutöötlemises ja kütteõlide tootmises. Vastupidist mõju avaldas elektriseadmete ja toiduainete tootmise hinnatõus.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit juuliga võrreldes eelkõige hinnatõus kütteõlide, elektroonikaseadmete ja metalltoodete tootmises. „Samuti mõjutas indeksit puidutöötlemise ja puittoodete ning toiduainete tootmise hinnalangus,“ lisas Šokman.

Ekspordihinnaindeks kasvas augustis võrreldes juuliga 0,9%. Kõige rohkem tõusid hinnad elektrienergial, naftasaadustel ja mäetööstuses. Kõige rohkem langesid hinnad rõivastel, paberil ja pabertoodetel ning toiduainetel. Võrreldes 2022. aasta augustiga langes ekspordihinnaindeks 2,7%.

Impordihinnaindeks kasvas augustis võrreldes juuliga 1,1%. Enim tõusid hinnad elektrienergial, naftasaadustel ja mäetööstuses. Hinnad langesid enim ehitusmaterjalidel, paberil ja pabertoodetel ning tekstiiltoodetel. Võrreldes 2022. aasta sama kuuga langes impordihinnaindeks 5,2%.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi ning ekspordi- ja impordihinnaindeksi andmeid kogub ning analüüsib statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2023 Planeerimisseaduse ja ehitusseadustiku muudatused ning rakenduspraktika