Statistikaamet: Tootjahinnaindeksi langust mõjutas enim elektrienergia hinnalangus

StatistikaametTööstustoodangu tootjahinnaindeks langes juulis võrreldes juuniga 1,0% ja võrreldes eelmise aasta sama kuuga 3,4%.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul oli juunis tõusuteel olnud tootjahinnaindeks juulis taas languses. „Tootjahinnaindeksit mõjutas juuniga võrreldes keskmisest enam elektrienergiaga varustamises, puidutöötlemises ja toiduainete tootmises. Indeksile avaldas veel mõju elektriseadmete, turbatoodete ja killustiku tootmise hinnatõus,“ selgitas Šokman.

Eelmise aasta juuliga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam elektri- ja soojusenergiaga varustamises, elektroonikaseadmete ning kütteõlide tootmises, samuti hinnatõus metalltoodete, turbatoodete ja killustiku tootmises.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus tegevusala järgi, juuli 2020
Tegevusala EMTAK 2008 järgi Juuni 2020 – juuli 2020, % Juuli 2019 – juuli 2020, %
KOKKU -1,0 -3,4
Töötlev -0,2 -2,0
Mäetööstus 0,0 0,8
Elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamine -11,7 -23,2
Veevarustus, kanalisatsioon 0,0 -9,8

Ekspordihinnaindeks langes juuniga võrreldes 0,2%. Kõige rohkem langes elektrienergia, toormetsa, paberi ja pabertoodete ning tekstiiltoodete hind ning tõusis naftasaaduste, turbatoodete ja põllumajandussaaduste hind. Võrreldes möödunud aasta juuliga langes ekspordihinnaindeks 6,7%.

Impordihinnaindeks suurenes juuniga võrreldes 0,6%. Keskmisest enam tõusis naftasaaduste, keemiatoodete ja elektriseadmete hind, vähenes aga elektrienergia, nahast toodete, jalatsite ning metalltoodete hind. Võrreldes 2019. aasta juuliga langes impordihinnaindeks 6,1%.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi ning ekspordi- ja impordihinnaindeksi andmeid kogub ning analüüsib majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb majandusel.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC