Statistikaamet: Tootjahinnaindeksit mõjutas enim piimatoodete hinnalangus

Eesti StatistikaStatistikaameti andmetel langes tööstustoodangu tootjahinnaindeks aprillis võrreldes märtsiga 0,3% ja võrreldes eelmise aasta aprilliga 4,4%.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas tootjahinnaindeksit märtsiga võrreldes keskmisest enam piimatoodete tootmises. „Samuti mõjutas aprillis indeksit hinnalangus mäetööstuses, elektri- ja soojusenergiaga varustamises ning kemikaalide ja kütteõlide tootmises. Seda langust tasakaalustas aga hinnatõus elektroonikaseadmete ja puittoodete tootmises,“ lisas Šokman.

Eelmise aasta aprilliga võrreldes mõjutas indeksit kõige rohkem elektri- ja soojusenergiaga varustamises. Keskmisest suurem mõju indeksile oli ka hinnalangusel elektroonikaseadmete ja kütteõlide tootmises, samuti hinnatõusul metalltoodete tootmises ja tekstiilitootmises.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus tegevusala järgi, aprill 2020
Tegevusala EMTAK 2008 järgi Märts 2020 – aprill 2020, % Aprill 2019 – aprill 2020, %
KOKKU -0,3 -4,4
Töötlev -0,1 -2,8
Mäetööstus -3,2 2,4
Elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamine -1,5 -27,7
Veevarustus, kanalisatsioon 0,0 -9,0

Ekspordihinnaindeks langes märtsiga võrreldes 1,9%. Kõige rohkem langes naftasaaduste, elektrienergia ja keemiatoodete ning tõusis tekstiil- ja puittoodete ning mootorsõidukite osade ja lisaseadmete hind. Võrreldes 2019. aasta aprilliga langes ekspordihinnaindeks 8,9%.

Impordihinnaindeks langes märtsiga võrreldes 4,0%. Keskmisest enam langes naftasaaduste, keemiatoodete ning elektrienergia hind, tõusis aga toormetsa, mitmesuguste kaupade ja tekstiiltoodete hind. Võrreldes 2019. aasta aprilliga langes impordihinnaindeks 7,9%.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi ning ekspordi- ja impordihinnaindeksi andmeid kogub ja analüüsib statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb majandusel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

51 − 44 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine