Statistikaamet: Septembris mõjutas tootjahinnaindeksit elektrienergia hinnalangus

StatistikaametStatistikaameti andmetel langes tööstustoodangu tootjahinnaindeks septembris võrreldes augustiga 0,4% ja võrreldes eelmise aasta septembriga 2,4%.

Statistikaameti juhtivanalüütik Eveli Šokman tõdes, et võrreldes augustiga mõjutas tootjahinnaindeksit hinnalangus elektri- ja soojusenergiaga varustamises ning elektriseadmete, toiduainete ja plasttoodete tootmises. „Indeksile avaldas samuti mõju elektroonikaseadmete tootmise hinnatõus,“ täpsustas Šokman.

Eelmise aasta septembriga võrreldes mõjutas indeksit enim hinnalangus elektri- ja soojusenergiaga varustamises ning kütteõlide ja elektroonikaseadmete tootmises. Mõju avaldas ka hinnatõus tekstiilitootmises.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus tegevusala järgi, september 2020
Tegevusala EMTAK 2008 järgi August 2020 – september 2020, % September 2019 – september 2020, %
KOKKU -0,4 -2,4
Töötlev tööstus -0,2 -1,9
Mäetööstus -0,7 0,5
Elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamine -1,9 -10,4
Veevarustus, kanalisatsioon 0,0 -9,8

Ekspordihinnaindeks kahanes augustiga võrreldes 0,5%. Kõige rohkem langes naftasaaduste, elektrienergia ja elektriseadmete hind ning kasvas põllumajandussaaduste, nahktoodete ja jalatsite ning rõivaesemete hind. Võrreldes eelmise aasta septembriga langes ekspordihinnaindeks 5,9%.

Võrreldes augustiga jäi impordihinnaindeks samale tasemele. Keskmisest enam langes naftasaaduste ja elektrienergia hind, tõusis aga nahktoodete ja jalatsite, põllumajandussaaduste ning rõivaesemete hind. Võrreldes möödunud aasta septembriga langes impordihinnaindeks 5,8%.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi ning ekspordi- ja impordihinnaindeksi andmeid kogub ning analüüsib statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!