Statistikaamet: Veebruaris oli majutusettevõtetes turiste veel mullusest rohkem

Eesti StatistikaStatistikaameti andmetel peatus veebruaris majutusettevõtetes 232 000 turisti, kes veetsid seal 415 000 ööd. Välisturistide osa oli neist 52% ja siseturistide oma 48%.

Majutusettevõtete teenuseid kasutas 121 000 välisturisti ja 2019. aasta veebruariga võrreldes oli neid 9% rohkem. Välisturistidest suurim osa ehk 46% saabus Soomest, 13% Venemaalt ja 10% Lätist. Venemaa turistide arv kasvas mullusega võrreldes viiendiku võrra, Soome ja turiste oli vastavalt 7% ja 4% rohkem.

Enamik välisturiste tuli jätkuvalt Eestisse puhkama, osa oli tööreisil ja ülejäänud peatusid siin muul põhjusel. Eestis veetsid välisturistid kokku 234 000 ööd, mida on võrreldes aasta varasema veebruariga 13% rohkem. Suurem osa külastajaid eelistas ööbida Harju maakonnas, millele järgnesid Pärnu ja Tartu maakond.

Külastajatel oli veebruaris võimalik kasutada 915 majutusettevõtet, kus ööpäev maksis keskmiselt 34 eurot. Tartu maakonnas maksis majutuse ööpäev keskmiselt 39 eurot, Harju maakonnas 36 eurot, Ida-Viru maakonnas 33 eurot ja Pärnu maakonnas 29 eurot.

  • Põhja-Eesti: Harju maakond (sh Tallinn)
  • Kesk-Eesti: Järva, Lääne-Viru, Rapla maakond
  • Kirde-Eesti: Ida-Viru maakond
  • Lääne-Eesti: Hiiu, Lääne, Pärnu, Saare maakond
  • Lõuna-Eesti: Jõgeva, Põlva, Tartu, Valga, Viljandi, maakond

Statistika aluseks on küsimustik „Majutustegevus“, mille esitamise tähtaeg oli 10. märtsil 2020. Statistikaamet avaldas majutustegevuse kuukokkuvõtte 17 tööpäevaga. Statistikatööks „Majutustegevus“ kogub ja analüüsib statistikaamet andmeid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC