Swedbank: Kohtla-Järve uus spordi- ja tervisekeskuse ehitust

SwedbankKohtla-Järve Linnavalitsus ja Swedbank sõlmisid nelja miljoni euro suuruse laenulepingu, millega rahastatakse ehitusjärgus spordi- ja tervisekeskuse ehitust.

Kohtla-Järve Linnavalitsus on teinud pingutusi, et leida rahastuse võimalusi spordikompleksi ehitamise lõpule viimiseks, kuna ainult linna vahenditega pole see võimalik. Euroopa Liidu vahendite ja investeeringuks võetava laenu abil saab ehitusetööde finantseerimine lõplikult lahendatud. „Spordi- ja ei ole tulnud pingutuste ja suure tööta, kuid nüüd ei ole linna- ja ümberkaudsetel maakonna elanikel oodata muud kui kevadet, et uute sportimisvõimalustega tutvuma tulla,“ ütles Kohtla-Järve linnapea Ljudmila Jantšenko.

Swedbanki ettevõtete panganduse juhi Liisi Himma sõnul on panga jaoks üha olulisem rahastamise eesmärk, mis peab toetama jätkusuutlikku arengut. „Tervislikke eluviise ja sporditegemist toetavat taristu ehitamisele kaasa aitamine on kindlasti oluline panus ühiskonda, kus oleme kohalikele omavalitsustele heaks partneriks“ selgitas Himma. „Koostöö kogukonna arengusse investeerivate omavalitsustega on meie jaoks oluline, mistõttu leiame ühiselt paindlikud finantseerimislahendused sõltumata omavalitsuste suurusest või kaugusest.“

Kohtla-Järve linnas, Järve linnaosas aadressil tee 41 valmivas hoones on 25 meetri pikkune ja 10 rajaga tribüünidega ujula, lasteujula, kuivtrenni, aeroobika, džuudo, fitness saalid, kaupluseruumid, lastetuba kohvik, riietus- ja duširuumid koos saunadega. Kolme maapealse ja soklikorrusega spordihoone valmibjärgmise aasta kevadel.

Käesoleva aasta esimese kaheksa kuuga on Swedbank üle finantseerinud 11 omavalitsust kokku 37 miljoni euroga. Peamiselt on kohalikud omavalitsused Swedbanki abil investeerinud koolimajade, lasteaedade ja muude arengukavadega ette nähtud investeeringute elluviimisesse.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC