Tallinn algatab Pikaliiva 69 detailplaneeringu: plaanis on ka põhikooli ja lasteaia rajamine

TallinnTallinna Linnavalitsus otsustas algatada Pikaliiva tänav 69 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu, riigile kuuluva ja Haabersti linnaosas asuva planeeritava maa-ala suurus on 15,17 hektarit.

Detailplaneeringu algatusettepaneku eesmärgiks on alustada Pikaliiva tn 69 kinnistu taotlemist linnale, et võtta kasutusse Haabersti linnaosa üldplaneeringus ja Pikaliiva struktuurplaanis kavandatud ühiskondlike hoonete ala ning Harku järve äärne roheala.

Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov sõnas, et detailplaneeringu koostamise eesmärk on selgitada välja võimalused rajada piirkonda teenindavad põhikooli-, lasteaia- ja huvikoolihooned ning ühiskondlikud hooned, samuti arendada Harku järve äärset puhke- ja rekreatsiooniala ja kaldapromenaadi, mis täiendavad nii planeeritava kui ka ümbritseva ala elukeskkonda. „Vastavalt detailplaneeringu algatamise otsusele on kavandatud Pikaliiva 69 kinnistule vaid sotsiaalobjektid, mille funktsioone täpsustatakse detailplaneeringu koostamise staadiumis,“ ütles Siljanov ning lisas, et antud detailplaneering on väga oluline kuna loob elanikele paremad ja mitmekülgsemad võimalused ning täiendab linnaosa haridusvõrgustikku.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on hästi oluline, et esimeses etapis planeeritakse sellele alale põhikooli ja lasteaia rajamist ning järveäärsetele vaba aja veetmise rajatistele ka muid vajalikke piirkonda teenindavaid funktsioone. „Haabersti linnaosa areneb kiiresti ning viimastel aastatel on asunud piirkonda elama palju lastega noori peresid. Oluline on, et lapsed saaksid käia ja õppida kodulähedases koolis ning lasteaias. See on ka üks peamised põhjuseid Pikaliiva 69 kinnistu detailplaneeringu algatamiseks,“ ütles Belobrovtsev.

Detailplaneeringuga soovitakse lahendada ka antud ala heakorrastuse, haljastuse, juurepääsuteede, parkimise ja tehnovõrkudega varustamise põhimõtteline lahendus. Detailplaneeringu koostaja leidmiseks viiakse läbi hankemenetlus pärast detailplaneeringu algatamist. Hankemenetluse viib läbi Tallinna Linnaplaneerimise Amet.

Pikaliiva tänav 69 detailplaneeringu algatamise peab veel heaks kiitma ka Tallinna Linnavolikogu.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC