Tallinn eraldab toetusteks korteriühistuile kokku üle 850 000 euro

TallinnTallinna 2015. aasta linnaeelarve eelnõus on erinevateks toetusteks korteriühistutele ette nähtud kokku 866 000 eurot, sellest lõviosa moodustavad toetused korterelamute fassaadide ja õuealade korrastamiseks.

Projekti „Hoovid korda“ raames on korteriühistutele õuealade heakorrastamiseks toetusteks ette nähtud 395 000 eurot, sama suure summa ulatuses toetatakse korteriühistuid fassaadide korrastamisel.

Jätkub ka korterelamute juurde haljastuse rajamist toetav projekt „Roheline õu“, mille tarvis on eelarve eelnõus ette nähtud 40 000 eurot.

Erinevateks muudeks toetusteks korteriühistutele – infopunkt tegevustoetus jm – on ette nähtud kokku 36 000 eurot.

Juba aastaid edukalt toiminud „Hoovid korda“ projekti raames on saanud toetust 957 korteriühistut. Lisaks on linn toetanud sadakonda korteriühistut fassaadide korrastamisel ning võimaldanud 40 korteriühistul rajada linna maale täiendavad parkimiskohad – seeläbi on korterelamud saanud juurde kokku üle 1000 parkimiskoha.

Viimase kümne aasta jooksul on Tallinna linnaeelarvest mitmesugusteks toetusteks korteriühistutele eraldatud kokku üle 10 miljoni euro.

Korteriomanikud ja ka korteriühistute esindajad saavad tasuta juriidilist nõuabi linnavalitsuse infopunktist (Vabaduse väljak 7), igal kuul pöördub korteriühistute infopunkti ligi 170 isikut. Linnaosavalitsused korraldavad korteriühistute esindajatele regulaarselt teabepäevi ja linn toetab ka Eesti Korteriühistute Liidu elamumajanduskonverentside korraldamist. Toetatakse ka koolitustel osalemist – koolitustoetust saab küsida Eesti Korteriühistute Liidu või Eesti Kinnisvara Haldajate ja Hooldajate Liidu korraldatud koolitustel osalemiseks.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC