Tallinn jätkab spordirajatiste rajamist

2014. aasta linnaeelarve eelnõu kohaselt on spordivaldkonna investeerimisprojektide ellu viimiseks ette nähtud ühtekokku 17 229 400 eurot, sealhulgas Tondiraba jäähalli ehituse lõpetamiseks, Sõle spordikompleksi ja Tondiraba golfiväljaku projekteerimistöödeks ning Kalevi Spordihalli rekonstrueerimisprojekti koostamiseks.

Abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tondiraba jäähalli ehituseks tänavu kulunud 12 miljonit eurot. „Lasnamäele rajatava mastaapse Tondiraba spordikeskuse ehitustööde esimese etapina valmib kolme väljakuga kaasaegne jäähall, mis peaks valmima tuleva aasta augustis,“ märkis Kõlvart. „Rajatava jäähalli kolmest väljakust üks tuleb multifunktsionaalne, lisaks tuleb kolm rahvusvahelistele nõuetele vastavat rada curling´u harrastamiseks ning peaareen, mis peaks mahutama 5000 pealtvaatajat.“

Ent jäähall on vaid osa plaanitavast suurest Tondiraba spordikompleksist. Teise etapina rajatakse spordikompleks koos kahe basseiniga ujulaga, samuti suur võimlemishall. Ühtlasi rajatakse spordikompleksi kõrvale üheksa rajaga golfiväljak.

Sõle Spordikompleksi (Sõle 40) on ette nähtud kolm pallimänguväljakut, vehklemise, võimlemise ja maadluse saalid ning kaheksa rajaga ujulakompleks, lisaks on kavas rajada kunstmuruga jalgpallistaadion, mis kaetakse talvisel hooajal teisaldatava halliga ning väliskorvpalliväljak. Spordikeskuses hakkavad toimuma ka koolide kehalise kasvatuse tunnid, õhtuti aga on kompleks avatud kõigile ning seal hakatakse läbi viima ka linnarahvale mõeldud treeninguid.

Tondiraba golfikeskus kavatsetakse rajada Tondiraba piirkonda aadressil Alvari tn 39 // Mustakivi tee 21 asuvale kinnistule. Tallinna linna omandis olevatele kinnistutele plaanitakse rajada 9-rajaline golfiväljak ja harjutusväljak. Lisaks golfiradadele rajatakse harjutusväljakud, talveks teisaldatav pneumohall ja klubihoone. Projekt hõlmab ligikaudu 25 ha suuruse maa-ala. Rahvusvahelisele standardile vastav golfikeskus rajatakse Tallinna linnavalitsuse ja Eesti Golfi Liidu koostöös. Golfikeskuse ehitamisega seotud kulud kannab Eesti Golfi Liit. Pärast golfikeskusele kasutusloa saamist annab Eesti Golfi Liit golfikeskuse tasuta üle Tallinna linnale, jäädes ise teenuse pakkujaks.

Golfikeskus võimaldab linnaelanikel tulevikus harrastada golfimängu linna territooriumil, samuti elavdab golfiturismi ning aitab kaasa Tallinna linna tuntusele laiemalt.

Ühtlasi jätkub tuleval aastal spordivaldkonnas laste ja noorte sporditegevuse toetamine. Nii toetatakse jätkuvalt ka eraspordibaasides tegutsevaid jäähalle, erinevaid spordiprojekte ja -ühendusi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

34 − 33 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!