Lasnamäele kavandatakse golfikeskust

Tallinna linnavalitsus plaanib koostöös Eesti Golfi Liiduga rajada Lasnamäele rahvusvahelisele standardile vastava golfikeskuse.

Tallinna linnavalitsus kiitis tänasel istungil heaks vastavasisulise heade kavatsuste kokkuleppe, mille kohaselt kavandatakse rajada linnaossa golfikeskus, eesmärgiga edendada vaba aja veetmise ja sportimise võimalusi Tallinnas ning luua linnaelanikele heal tasemel sportimisvõimalused propageerimaks sportlikku eneseteostust ja eluviisi.

Rajatav golfikeskus võimaldab linnaelanikel tulevikus harrastada golfimängu linna territooriumil, samuti elavdab golfiturismi ning aitab kaasa Tallinna linna tuntusele laiemalt.

Eesti Golfi Liit on seadnud eesmärgiks ehitada Tondiraba piirkonda Alvari tn 39 // Mustakivi tee 21 asuvale kinnistule üheksarajalise golfiväljakuga rahvusvahelisele standardile vastav golfikeskus. Lisaks golfiradadele rajatakse harjutusväljakud, talveks teisaldatav pneumohall ja klubihoone.

Tallinna linnapea Edgar Savisaare sõnul on Tallinna golfiväljaku rajamist kavandatud juba aastaid, ent seni on selle idee teoks tegemine takerdunud selleks sobiliku maa-ala leidmise taha. „Nüüd lõpuks oleme leidnud koostöös Eesti Golfi Liiduga golfikeskuse rajamiseks ideaalse paiga,“ ütles Savisaar.

Vaagimisel on olnud mitmeid erinevaid potentsiaalseid asukohti – Pääsküla raba, Väo piirkond ja Paevälja-Loopealse piirkond linnaosas ning Astangu piirkond ja Mustjõe piirkond Haabersti linnaosas, mis kõik on erinevatel põhjustel sobimatuiks osutunud. Aastaid tagasi oli aga eraettevõte initsiatiivil kaalumisel golfiväljaku rajamine Piritale Lillepi parki.

Kinnistu, millele soovitakse golfikeskus rajada on Tallinna lina omanduses ja Linnaosa Valitsuse valitsemisel. Golfikeskuse ehitusprojekti tellib ja finantseerib Tallinna Spordi- ja Noorsooamet. Lähteülesande sellele koostab omal kulul Eesti Golfi Liit. Keskkonna mõjude hindamise viib läbi Tallinna Keskkonnaamet. Golfikeskuse ehitamisega seotud kulud kannab Eesti Golfi Liit. Pärast golfikeskusele kasutusloa saamist annab Eesti Golfi Liit golfikeskuse tasuta üle Tallinna linnale, jäädes ise teenuse pakkujaks.

Golfikeskuse rajamiseks ei ole vaja detailplaneeringut koostada. Tallinna haljastute arengukava järgi on kavandatava golfikeskuse maa-ala rohevõrgustiku osa ning ala haljastamine on oluline ökoloogilise tasakaalu tagamiseks ja elanikele paremate puhketingimuste loomiseks.

Savisaar rõhutas, et Skandinaavias kuulub golf kolme populaarsema rahvaspordiala hulka. Soomes mängib golfi 132 000 inimest, Rootsis umbes 650 000 inimest – seega on tegu tõelise rahvaspordiga.

„Munitsipaalomandisse kuuluvad golfiväljakud, mis võimaldavad selle meil rikaste harrastuse kuvandiga spordialaga tegelda kõigil, kes vabas õhus liikumise saatel mõõduka sportimise vastu huvi tunnevad, on Soomes ja Rootsis täiesti tavaline nähtus,“ ütles Savisaar. „Näiteks ainuüksi Rootsis on selliseid golfiväljakuid üle 60.“

 

Allikas:

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC