Tallinn võõrustab „nutikate tulevikulinnade“ kongressi

Tallinn25.-27. jaanuaril 2015 korraldavad Tallinna linn ja Rahvusvaheline Linnaarengu Assotsiatsioon INTA 38. ülemaailmse kongressi “Nutikad tulevikulinnad. Territoriaalne, sotsiaalne ja tehnoloogiline innovatsioon“, millel osalevad ligi 200 erinevate valdkondade tippspetsialisti 25 riigist.

Maailma rahvastiku kasv, linnastute kontrollimatu suurenemine ja omavaheline konkurents majanduseeliste nimel on toonud linnadele kaasa vajaduse olla nutikas ja innovaatiline. Linnades elab täna ligi 50% maailma elanikest ning kui see protsess sama tempoga jätkub, elab üle 70% inimesest linnades juba 2050.aastal. See omakorda toob kaasa uute linnade tekke ja olemasolevate linnastute suurenemise, eriti Aasias ning Lõuna-Ameerikas.

Seekordne INTA kongress keskendubki diskussioonile nutikate tulevikulinnade arengustrateegiate üle ning kõrgtehnoloogiate mõjule ökosüsteemidele.

INTA peasekretär Michel Sudarskise sõnul võttis organisatsioon vastu Tallinna linnapea Edgar Savisaare kutse korraldada rahvusvahelist kongressi Eesti pealinnas just sellepärast, et Tallinn on tuntud maailmas ühe innovatiivsema linnana ja reitingutabelis esimese kümne hulgas. „Kongress annab meile võimaluse analüüsida innovatsiooniprotsessi erinevates linnades, võttes üheks näiteks ka Eesti pealinna, ning kõrvutada erinevates maailma linnades lähenemist mõistele „nutikas linn“.

Tallinna linnapea sõnul on INTA ülemaailmne kongress üritus, mille taolist pole Eestis veel korraldatud. „See on tunnustus uuenduslikule Tallinnale, sest „nutikas linn“ on parim vahend ohjeldamaks linnastumisega kaasnevat ülerahvastatust, looduskeskkonna hävimist, vaesust ja sellega kaasnevat madalat elukvaliteeti,“ arvab INTA asepresident Edgar Savisaar. „See ei ole ainult kaasaegseid tehnoloogiaid kasutav süsteem, uuenduslik peab olema ka sotsiaalsete ja ruumiliste valdkondade areng.“

Kongressi avasündmuseks on INTA pühapäeval Tallinna Raekojas toimuv Ülemaailmne Linnaarengu Nõukoda, kus poliitikud, ettevõtjad ja eksperdid üle maailma diskuteerivad tänaste linnaarengu väljakutsete teemal. Kongressi põhiprogramm algab 26. jaanuari hommikul kohtkülastustega tutvumaks Tallinnas ja Eestis rakendatud ja väljatöötatud e-teenuste, linnaplaneerimise ja transpordilahendustega. Külastatakse Ülemiste Smart City’t, Tehnopoli ja tehakse proovisõit Tallinna uue trammiga. 27. jaanuaril toimuvad lisaks kõrgetasemelistele akadeemilistele ettekannetele ka töötoad ja sessioonid praktikutele, milles käsitletakse nutikate lahenduste rakendamist metropolides.

Kongressi ametlikud töökeeled on inglise ja prantsuse keel. Tallinna linn tagab kongressi plenaaristungitel ka eestikeelse tõlke.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

23.04.2024 Korteriühistu põhikirja ja kodukorra koostamine