Tallinna arhitektuurivõistluse „Velokoda“ näituse avamine

TallinnTallinna Energiaagentuuri ja EKA eestvedamisel toimub 18. juunil kell 11 Telliskivi loomelinnakus Vaba Lava majas tudengitele suunatud arhitektuurivõistluse „Velokoda“ laekunud tööde näituse avamine, ühtlasi kuulutatakse samas välja võistluse võitjad.

Ettevõtmisega tähistatakse ühtlasi Euroopa Säästva Energia Nädala (EUSEW) raames korraldatavat energiapäeva.

Tallinna Energiaagentuur koostöös Tallinna Keskkonnaameti, Tallinna Linnavaraameti ja Tallinna Linnaplaneerimise Ametiga ning Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond kuulutasid detsembris välja tudengitele suunatud arhitektuurivõistluse “Velokoda”, mille eesmärgiks oli saada sobiv ideelahendus korterelamute piirkonda sobiva jalgrataste mugavaks ööpäevaringseks hoidmiseks mõeldud lukustatava rattamaja mudeli väljatöötamiseks.

Näituse avamisele on oodatud kõik konkursist osavõtjad ning näitusele töödega tutvuma oodatakse kõiki  jalgrataste hoiustamise vajadusega kokkupuutuvaid kodanikke ja korteriühistute esindajaid.

Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul on kiiduväärt, et võistlusele laekus palju huvitavid ideid, mis väärivad edasiarendamist. „Kindlasti on tudengitel kui rattaga sõitjate  suurell sihtgrupil oma kogemuse kaudu tekkinud palju ideid  kuidas võiks olla mugavalt ja turvaliselt korraldatud jalgrataste hoidmine. Sellised lukustatavad rattamajad korterelamute õuealadel meelitavad jalgrattaga sõitma senisest enam kaaskodanikke, mis  aitab kaasa rahva tervise tõusule, müra  ja CO2 emissiooni vähendamisele  ning ilmestab linnaruumi. Korraldatud arhitektuurivõistlus aitab kaasa Tallinna ambitsioonikale eesmärgile saada 2018. aastal Euroopa roheliseks pealinnaks.“

Näitusel on väljas kõik arhitektuurivõistlusele esitatud 17 maketti.  Näitus Telliskivi loomelinnakus asuva Vaba Lava fuajees on avatud kuni 17. augustini E-L kell 10-20, P kell 11-18. Näituse kuraator on Eve Komp.

Näituse korraldamist toetavad Tallinna Keskkonnaamet,  Tallinna Linnaplaneerimise Amet, Tallinna Linnavaraamet, Tallinna Energiaagentuur, Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond, Vaba Lava ja Eesti Kultuurkapital.

Euroopa Säästva Energia Nädala raames toimuvad Brüsselis mitmed kõrgetasemelised konverentsid ja valdkondlikud kohtumised ning energia efektiivse kasutamisega seotud projektide auhindamise üritus, ühtlasi korraldatakse Euroopa Liidu liikmesriikides energiapäevad. Täpsemalt saab nädala olemuse ja üritustega tutvuda veebilehel:www.eusew.eu.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC