Tallinna kesklinna luuakse täiendavad võimalused jalgrattaga liiklemiseks

TallinnTallinna linn loob kesklinnas täiendavaid võimalusi jalgrattaga liiklemiseks ning kesklinna tänavavõrgustikku silmas pidades on üheks selliseks võimaluseks ratta- ja bussiraja ühendamine.

Abilinnapea Andrei Novikovi sõnul on linna eesmärgiks luua kesklinna täiendavad võimalused jalgrattaga liiklemiseks. „Kui linn on viimastel aastatel keskendunud ja panustanud kergliiklusteede rajamisele ja seniste rattateede ühendamisele, siis püüame ka kesklinna piirkonnas jalgrattaga liiklemise võimalusi parandada,“ märkis Novikov. „Jalgratta ja ühistranspordi ühiste sõiduradade loomine on võimalik üksnes südalinnas kohtades, kus ruumi teiseks lahenduseks ei ole ning ühissõidukite reaalne keskmine sõidukiirus on võrreldav jalgratturite sõidukiirusega. Südalinn on Tallinna üks keerulisemaid piirkondi, kus on ajalooliselt välja kujunenud kindel tänavavõrk ning seetõttu on siin ka ideaalselt toimivaid lahendusi sageli võimatu või väga keeruline leida.“

Kui Kaubamajast Viru väljakuni on juba teemärgistused tehtud, siis praegu valmistatakse ette ka sarnaste ühisradade loomist Narva mnt-le ja Pärnu mnt-le Viru ringi piirkonda ning Pärnu maanteele Jaani kiriku piirkonda. Samuti Toompuiesteele Balti Jaama ja Skoone bastioni piirkonda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

14 − 10 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

01.11.2021 Kinnisvaraturundus