Tallinna Ülemiste ühisterminali arhitektuurne ideekonkurss

TallinnTallinna Linnaplaneerimise Amet koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ja Eesti Arhitektide Liiduga kuulutab välja arhitektuurse ideekonkursi Tallinna Ülemiste ühisterminalile ning seda ümbritsevale alale parima lahenduse leidmiseks.

Ühisterminali asukohaks on planeeritud Peterburi tee ja Raudtee vaheline ala Ülemiste raudteejaama juures. Reisiterminali tuleb Rail Baltic reisirongide algusjaam ja Tallinna linna ühisterminal. Teises etapis nähakse ette võimalus maaliinide bussijaama ehitamiseks. Terminali ja Peterburi tee vahele kavandatakse linnapark. Oluliselt paraneb kergliiklusühendus piirkonnaga ja Lennujaamaga.

Avatud hankemenetlusena läbiviidava ideekonkursi eesmärk on saada parim arhitektuurne ja linnaruumiline lahendus reisiterminali hoonele koos ümbritseva avaliku ruumi ja liikluslahendusega. Oodatakse lahendusi, mis pakuvad Tallinna uuele rahvusvahelisele „väravahoonele“ kaasaegset kõrgetasemelist arhitektuuri, mis on ühtlasi funktsionaalne ja reisijatele mugav kasutada, tagavad terminali hea leitavuse ja juurdepääsetavuse ning kavandavad terminali ümber kvaliteetse jalakäijasõbraliku linnaruumi. Lahenduse puhul on üheks eelduseks seatud parima funktsionaalsuse ja säästliku hoolduse saavutamine.

Tallinna Ülemiste ühisterminali arhitektuurse ideekonkursiga soovitakse leida ühisterminali hoone ja ümbritseva avaliku ruumi tulevane projekteerija. Võidutöö lahendused võetakse aluseks edasiste detailplaneeringute (nii Ülemiste ühisterminali detailplaneeringu kui Peterburi tee 2 detailplaneeringu) koostamisel. Ideekonkursi kaasfinantseerijaks on ka võistlusalal asuvate kinnistute omanik AS Pro Kapital Grupp.

Kõik võistluse materjalid on tasuta alla laetavad Tallinna linna kodulehelt aadressil:

Ideekonkursile ideekavandite esitamise tähtaeg on 13. oktoobril ning võitjad kuulutatakse välja hiljemalt 31. oktoobril 2014. Arhitektuurivõistluse preemiafond on kokku 37 000 eurot.

Rail Baltic on keskkonnasõbralik kiire raudtee, mis ühendab Eesti ülejäänud ning naaberriikide Läti ja Leeduga. EL rahastuse toel jätkatakse ettevalmistustega ehitustöödeks eeldatavasti aastatel 2017-2018.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC