Tapa linnas töötav riigikool saab juurde uue õppehoone

Riigi KinnisvaraLääne-Virumaal Tapa linnas asetati täna nurgakivi kasvatusraskustega õpilaste riigikooli õppehoone juurdeehitusele, kuhu tuleb muuhulgas ka seni puudunud spordisaal.

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski sõnul vajavad kasvatusraskustega noored ja nende õpetajad erilisi ning häid tingimusi. „Õppehoone rekonstrueerimine annab koolile väga hea võimaluse vabaneda kujunenud erikooli negatiivsest mainest ja vältida sinna sattunud noorte ühiskondlikku sildistamist. Uues koolis saame pakkuda kasvatusraskustega noortele paremat tuge, mis võimaldab neil saada ühiskonna täisväärtuslikeks liikmeteks,“ sõnas Ossinovski.

Ehitustööde käigus rajatakse kaasaegne ning õpilasesõbralik koolikompleks, millest kolmandik on juurdeehitus ja ülejäänu olemasolev õppehoone, mis rekonstrueeritakse täielikult tänapäevastele nõuetele ja kooli eripärale vastavaks. Laienenud ning põhjalikult uuenenud koolihoone antakse üle 2015. aasta jaanuaris.

Riigi Kinnisvara ASi eesmärk on tähtaegselt ja optimaalsete kuludega ehitada koolihoone mis oleks sobiv õppetööks, arvestaks õpilaste vajadusi, vastaks kehtestatud nõuetele, oleks võimalikult vastupidav ja kauakestev ning mille ülalpidamise kulud oleks võimalikult madalad. Eesmärk on funktsionaalne, nõuetele vastav, energiasäästlik ja vastupidav hoone.

Valdavalt kolmekorruselise koolihoone suuruseks on kavandatud kokku ligi 3725 ruutmeetrit ja selle on projekteeris AS Meistri Projekt ja Arhitektuuribüroo FP OÜ. Rekonstrueerimis- ja ehitustöid teostab AS Semuehitus ning need lähevad maksma ligi 3,1 miljonit eurot.

Koolikompleksi rajamist rahastavad Euroopa Regionaalarengu Fond ja Haridus- ja Teadusministeerium.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC