Tallinna Sotsiaaldemokraadid taunivad Pirita TOPi krundile kortermajade rajamist

Tallinna sotsiaaldemokraadid leiavad, et vaatamata Ringkonnakohtu otsusele, mis andis arendajale õiguse Regati pst 1,3,5 ehk Pirita TOPi linnapoolsele unikaalsele krundile rajada kortermajad soovitud mahus ehk ca 300 korterit, võiks arendaja kaaluda krundi osalise sotsiaalmaa funktsiooni säilitamist ning krundile muu hulgas avalikes huvides tegutseva asutuse.

“Regati pst unikaalsele krundile sobiks ennekõike elanikke teenindavad ja avalikes huvides toimivad asutused. Pirita on ennekõike kogu Tallinna puhkepiirkond ning tuleks vältida selle muutumist magalaks,” ütles sotsiaaldemokraadist Pirita halduskogu esimees Barbi Pilvre.

Ringkonnakohus andis 28. mail Tallinna linna ja Pirita Seltsi vahelises kohtuasjas õiguse Tallinna linnale ja TOPi krundi arendajale AS Rand ja Tuulberg, mis võimaldab muuta maa sihtotstarvet, vähendades sotsiaalmaa mahtu, rajada mere äärde suuremahulised kortermajad ning äripinnad. Ringkonnakohus leidis, et detailplaneeringu menetlemisel ega kehtestamisel ei ole õigusakte rikutud ja planeering vastab kehtivale õigusele ning kaebuses toodud väited ei lükka seda ümber.

Sotsiaaldemokraadid on toetanud Pirita Seltsi seisukohta, mille kohaselt muudab mastaapne mereäärne planeering põhjendamatult Pirita aedlinlikku ilmet ja väljakujunenud looduslikku miljööd. Sotsiaaldemokraadid on veendunud, et unikaalsele krundile ei sobi odavaim lahendus – kortermajadega täitmine. “Lisanduvad korterid toovad kaasa olulise liikluskoormuse kasvu niigi ülekoormatud Pirita teel. Pirita linnaosa infrastruktuuri areng jääb juba praegu maha elanike kiirele juurdekasvule. Linnaosas on krooniline lasteaia- ja koolikohtade puudus ning korterite ehitamine halvendab seda olukorda veelgi,” põhjendab vastuseisu arendusele Barbi Pilvre.

Avalikkuse vastuseis elamute ehitamisele antud asukohta on suur. Purjespordikeskuse hoonetekompleks on Eesti arhitektuuri tippteos, mis on ka muinsuskaitse all. Planeering muudab selle kompositsiooni ja vaate.

“Vaadates kinnisvaraportaale, selgub, et Pirital on valmis elamispindu müügil suur hulk. Uued elanikud vajavad ka oma asumis teenuseid. Enne uute kvartalite hoogsat rajamist Piritale tuleks nõudlusega vastavusse viia koolide ja lasteaedade võrk.” lisas Pilvre.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 25 = 26

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.01.2022 Üürikoolitus