Valmimas on kolmas etapp korterelamurajoonis Karukellakodu Pirita-Kosel – Pune tee 1, 3 ja 5

Kinnisvaraarendus- ja ehitusfirma FKSM on Pirita-Kosel aadressil Pune tee 1, 3 ja 5 arendamas mahukat korterelamurajooni arendusprojekti, kus kolmes kolmekorruselises majas tuli veebruaris müüki 51 uhiuut korterit. Arhitektuuribüroo Luhse & Tuhali kavandatud projekt valmib täismahus 2004. aasta suveks.

Projekti arendaja ja müüja AS FKSM kinnisvara maakleri Martin Sillandi sõnul on uus korterelamurajoon perspektiivikas elukeskkond looduslähedust ja rahulikku ümbruskonda hindavale inimesele. “Tallinna lähedale on viimasel ajal kerkinud palju uusi eramajade rajoone, mis ei ole kõigile ostjatele kättesaadavad. Seetõttu otsustasime rajada hästi väljaarendatud korterelamute piirkonna, mis on kaasaegne, turvaline ning hinna poolest sobiv,” selgitab Sillandi.

“Karukellakodu suureks eeliseks on tema asukoht. Lähedal asuv Pirita jõgi oma ürgoruga, mets, suurepärased võimalused tervisespordi harrastajatele ja väikeste lastega peredele. Kaugel pole ka meri ja Pirita liivarand. Piirkonna looduslikkust, tervislikkust ja puhta õhu olemasolu kinnitab fakt, et läheduses paikneb hingamispuuetega laste kool. Suureks plussiks on tänu naabruses asuvale individuaalelamute rajoonile toimiv infrastruktuur – bussiühendus kesklinnaga, lasteaia ja koolide lähedus, kohalik kauplus.”

Kolmekorruselistes ühe trepikojaga majades (soklikorrus + kolm korrust) on 17 korterit, (suurus 57-96 m²), abiruumid ning panipaigad. 2-4toaliste korterite hinnad algavad 11 500 kr/m², mis sisaldavad lõplikult viimistletud korterit, parkimiskohta maja ees suletud parklas ning suurt (ca 4-6 m²) panipaika soklikorrusel. Maja ümbrus on haljastatud, turvalisel aiaga piiratud territooriumil on lastele mänguväljak liivakasti ja kiikedega.

Kolme maja jaoks moodustatakse üks korteriühistu, mis tegeleb majade haldamise ja majandamisega. Majadele kehtib 2aastane garantii. Selle aja jooksul likvideerib kõik võimalikud tekkivad ehituslikud probleemid ehitaja. Nii saab hoida kokku igakuiseid makseid n-ö remondifondi. Küttesüsteem põhineb gaasil, mistõttu on ka kommunaal- ja küttekulud madalad.

Igas korteris on avatud köögiga elutuba, WC, vannituba ning üks kuni kolm magamistuba vastavalt korteri suurusele. Kõikidel korteritel on olenevalt korrusest kas suur rõdu või terrass. Korterites on võimalik ettenähtud planeeringu ulatuses tube vaheseintega eraldada või suurust muuta.

Korterite siseviimistluses on kasutatud kvaliteetseid materjale. Tubades ja köögis on laminaatparkett, vannitoas ja tualetis keraamiline plaat, põrandaküte ning esikus keraamiline plaat. Majal on selektiivklaasiga puitraamidel pakettaknad. Korterites on kaabeldus kaabeltelevisiooni, internetiühenduse ja telefoni jaoks.

Sillandi sõnul on FKSMi Pune tee 1, 3 ja 5 projekt ostjate poolt kõrgelt hinnatud. Põhjustena toob ta majade suurepärase ja perspektiivika asukoha, asjaajamise lihtsuse ja paindlikkuse, broneerimise riskivabaduse, kliendile soodsate finantseerimistingimuste pakkumise, ehituse kvaliteedi, haldusteenuse pakkumise. “Pealtnäha on tegemist lihtsalt ehitamisega, mis tegelikult hõlmab keerulisi protsesse – sobiva maa-ala leidmist, läbirääkimis- ja ostuprotsessi maa soetamiseks, detailplaneeringu koostamist ehitusõiguste ja piirangute määratlemiseks, potentsiaalsete ostjate soovide väljaselgitamist, hoonete projekteerimist, eelarve koostamist ja rahastamisküsimuste lahendamist ning lõpuks ehitamist, ehituskvaliteedi, keskkonna- ja tööohutuse kontrolli.

Eelmainitud asjade käigus võetakse kokku kõigi osalevate huvigruppide soovid ja võimalused. Arvestama peab arhitektide visiooniga, ehitise konstruktsiooniliste piirangutega, hoone erisüsteemide vajadustega, linna soovidega detailplaneeringu juures ning kinnisvarameeskonna lennukate ideede, haldusmeeskonna hoolitsusega hoone kasutuslihtsuse ja madalate kulude pärast, finantsistide kulude punktuaalsusega, ehitaja ehitustehnoloogiliste murede, eelarvestajate tööga ning turuga ehk klientide soovidega.

See, et kõik eelnimetatud huvigrupid kuldsele keskteele ja rahulolu rajale juhtida, nõuab arendajalt tõsist pühendumist ja pingutust, sest isegi ühe pealtnäha mitteolulise “klotsikese” eemaldamine või väljavahetamine sellest süsteemist võib põhjustada esialgu nii kindlalt koos püsinud kujundi kokkuvarisemise ning tuleb näha tublisti vaeva, et uus sobiv lõpplahendus leida.”

Ehituskvaliteedi tagamiseks on ettevõttes eraldi meeskond ehituskvaliteedi, keskkonna- ja tööohutuse jälgimiseks. Lisaks sellele on FKSMi tegevus allutatud maailmas tunnustatud nõudlikele ISO standarditele. Viimasega tagatakse protsesside põhjalik juhtimine ja dokumenteerimine, info liikumise kiirus ja kanalid, samuti otsuste kiirus ja efektiivsus.

Ostjatele sisendab kindlasti julgust meie toodete kasuks otsustamisel ka FKSMi enda (FKSM Haldus OÜ) pakutav haldusteenus. Vanasõna ütleb: nii kuis külvad, nii ka lõikad. See tähendab, et me rajame vastupidavaid ehitisi, et ka meil endil tulevikus lihtsam oleks.

“Kodu soetamine on tõsine otsus ja erinevate pakkumiste vahel valiku tegemine võib üsna raskeks osutuda. FKSM on Karukellakodu arendamisel silmas pidanud perspektiivi, mille käigus kujuneb välja kvaliteetne elukeskkond neile, kes eramaja soetamise asemel korteri kasuks otsustavad.

FKSMil on usaldusväärsed ja aastatepikkused suhted kõigi Eesti pankadega. Nii on ostjatele võimalik pakkuda soodsamaid laenutingimusi. Rahulik ja roheline elukeskkond lühikese auto- või bussisõidu kaugusel kesklinnast, usaldusväärne ja pikaajalise kogemusega arendaja on üks võimalus oma elutingimuste turvaliseks ja meeldivaks parandamiseks.”

AS FKSM on ehituse ja kinnisvara-arendusega tegelev Soome ehituskontserni YIT kuuluv ettevõte. FKSM-i arendatud viimased tuntumad korterelamud on Pärnu maantee 102d Parkmaja, 19-korruseline kõrghoone Maakri Maja ning korterelamu Kaarli puiesteel.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

11.-18.10.2023 Kinnisvara täiendkoolitus