Tartu: Juunist alustab linnavalitsuses tööd ruumiloome osakond

TartuTartu linnavalitsuses alustab juunist tööd ruumiloome osakond, mille ülesanne on linnaruumi terviklik kujundamine ja strateegiline planeerimine, et arendada Tartus edasi mitmekesist inim- ja keskkonnasõbralikku avalikku ruumi.

“Tartu on pidevas arengus ning linnaruumi kujundades tahame linlastele luua parima tasakaalus oleva elukeskkonna. Kui senini olid Tartus linnaruumi strateegilise planeerimise ja linnaruumi kujundamise teemad jagunenud mitme osakonna vahel, siis loodav ruumiloome osakond seisab selle eest, et linnaruumi arenguga tegeletakse terviklikult ja pikaajalisi eesmärke silmas pidades,” ütles linnapea Urmas Klaas.

Ruumiloome osakond alustab tööd 1. juunil ning see luuakse valdavalt olemasolevate töökohtade arvelt. Uue osakonna koosseisus on linnaplaneerija, kliimaspetsialist, keskkonnaplaneerija, andmehalduse spetsialist, liikuvusspetsialist, maastikuarhitekt, linnakujunduse spetsialist ja strateeg-disainer. Osakonda asub juhtima seni arhitektuuri ja ehituse osakonda juhtinud linnaarhitekt Tõnis Arjus.

„Tartul nagu kõigil linnadel on ees suured linnaruumi puudutavad väljakutsed. Need tulevad nii Liidu ühistest roheleppe tegevustest kui ka täna aktuaalsest, aga ka tuleviku võimalikest kriisidest. Ruumilahenduste muutused eeldavad pidevat valmisolekut ja pikalt ettevaatavat lähenemist, mis eeldab suuremat koostööd kõigi sektorite ja seonduvate teadusasutustega ning samal ajal põhjalikku tööd teadmiste laiema avalikkuseni viimisel. Ruumiloome osakond seab eesmärgiks just sellised lähenemised Tartu linna arengus,” selgitas Arjus.

Ruumiloome osakond hakkab tegelema ruumiandmete kogumise ja analüüsimisega ning strateegiate, suuniste loomise, arhitektuurivõistluste läbiviimise ja liikuvuskavade koostamisega. Olulise osa moodustab koostöö välispartneritega ning osalemine rahvusvahelistes ruumiloomega seotud projektides. Osakonna eesmärk on toetada ruumiotsuste tegemisel kogu linnavalitsust ja teisi linna asutusi.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal