Tartu küsib linna äriruumide rentnikelt märtsis väiksemat üüritasu

TartuTartu pakub linna äriruumide rentnikele võimalust taotleda märtsikuu eest üüritasu vähendamist. Vastavalt kehtestatud piirangute ulatusele on võimalik üürisoodustust saada kas 75 protsenti või täies mahus. 

“Koroonaviiruse leviku ohjeldamiseks kehtestatud uued ja karmimad piirangud mõjutavad oluliselt nende ettevõtete tööd, kes tegelevad igapäevaselt klientide teenindamisega. Linnale on samuti väga oluline takistada koroonaviiruse levikut, kuid peame mõtlema ka sellele, kuidas säilitada linna üürnike majanduslik toimetulek. Sarnaselt eelmise kevadega on linn otsustanud kehtestada äriruumide üürnikele uued abimeetmed ning vähendab suurel määral märtsikuu eest küsitavat üüri,” selgitas linnapea Urmas Klaas.

Abilinnapea Gea Kangilaski lisas, et paljud linna rentnikud on pandeemia tingimustes kandnud suurt majanduslikku kahju. “Linnale on oluline, et nad suudaksid püsima jääda, pakkuda tööd meie inimestele ja hoida elus paljukannatanud toitlustus- ja teenindusvaldkonda. Kutsume üles ka teisi rendileandjaid võimalusel koostööle ja mõistvusele oma rentnike suhtes,” lausus Kangilaski.

Üüri vähendamist täies mahus saavad taotleda need linnale kuuluva äriruumi üürnikud, kes tulenevalt Vabariigi Valitsuse korraldusest on pidanud oma uksed klientidele sulgema või kes vaatamata piiratud mahus edasi tegutsemise võimalusele sulgevad uksed vabatahtlikult. Suletuks loetakse ka toitlustuskohad, kes jätkavad oma ruumides toidu kaasaostmise võimaluse pakkumist.

75-protsendilist üüri vähendamist saavad taotleda need üürnikud, kelle ruumides on klientide viibimine piiratud 25 protsendi täituvuse nõudega.

Üüri vähendamist saab taotleda terve märtsikuu eest. Üürivabastuseks tuleb esitada linnavarade osakonda avaldus, mis sisaldab andmeid üürniku ja tema tegevusala kohta ning kinnitust ruumide klientidele sulgemise kohta. Linnal on hiljem õigus küsida üüri märtsikuu eest täies ulatuses nendelt taotlejatelt, kes ei pea kinni valitsuse korralduses sätestatud piirangutest või linnale antud lubadusest ruumid klientidele sulgeda.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC