Tartu linn otsib Kutsehariduskeskuse Kopli 1 hoone juurdeehituse projekteerijat

Tartu linnavalitsus korraldab piiratud pakkumistega riigihanke Tartu Kutsehariduskeskuse Kopli 1 õppehoonele kolmekorpuselise juurdeehituse projekteerimiseks.

Juurdeehituse, mille planeeritav netopind on 7185 ruutmeetrit, orienteeruv maksumus ilma sisseseadeta on umbes 50 miljonit krooni ja selle projekteerimist finantseerivad Euroopa Regionaalarengu Fond, riik ja Tartu linn.

Juurdeehitusel on kolm eristatavat korpust: suurte auditooriumide, raamatukogu ja õppeklasside korpus, ehituse ja puidutöö õppeklasside korpus ning õppetöökodade korpus.

Auditooriumide ja õppeklasside korpus on hoone suurim korpus, mis on kolmekorruseline ilma keldrita ja lamekatusega ehitis. Esimesele korrusele peasissepääsu juurde tuleb infopunkt, garderoob ning kaks suurt ringauditooriumi, mida saab vajadusel ühendada. Lisaks tuleb esimesele korrusele veel raamatukogu, arvutiklassid, teeninduse õppeklass, kohvik ja kaks õpperuumi liikumispuudega õpilastele.

Teisel korrusel on 11 klassi, igaüks mõeldud 40 õpilasele, keelteklass ja õpetajate ruumid. Kolmandale korrusele on kavandatud veel kuus 40 õpilasele mõeldud klassi, kaks suurt toitlustuse õppeklassi, hotellinduse klass, neli rühmatöö ruumi ja õpetajate ruumid. Kõikidel korrustel on puhkepinnad ja tualettruumid.

Ehituse ja puidutöö õpperuumide korpus on kahekorruseline ning on auditooriumide ja õppeklasside korpusega ühendatud mõlema korruse tasapinnas. Esimesel korrusel paiknevad õpetajate ruumid ning õpetajate ja õpilaste riietus- ja pesuruumid. Teisele korrusele on kavandatud neli õppeklassi, igaüks 40 õpilasele, õppevahendite ruum ja õpetajate toad.

Õppetöökodade korpus on ühekorruseline ehitis, mille planeeringut on võimalik vastavalt õpetatavate erialade vajadustele kergemini muuta. Kavandatud on ehituse ja puidutöötlemise erialade töökojad ja abiruumid. Materjalide vastuvõtmiseks on õue poole ette nähtud suured väravad. Töökojad saavad valgust lisaks tavapärastele, seintes olevatele akendele ka katuseakende-suitsuluukide kaudu. Töökodade korpus on teiste korpustega ühendatud koridoride kaudu, kuid samas moodustavad need koridorid akustilise vaheruumi, et töökodade müra ei kanduks õppekorpustesse.

Õppehoone juurdeehitus on kavandatud olemasolevast õppehoonest kirde suunas ning peasissepääs juurdeehitusse hakkab olema Piima tänavalt.

Juurdeehituse eskiisprojekti tegi AS Tari.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.11.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine