Pärnus saab nurgakivi kolme kooli võimla

Pärnu linnapea Väino Hallikmägi ja ehitusfirma esindaja panevad reedel, 3.veebruaril kell 13.00 Pärnus Kuninga tänaval võimlale, mis on mõeldud kasutamiseks kolmele kesklinna koolile.

Pärast ligi aasta kestnud läbirääkimisi linna ja projekteerija arhitektuuribüroo ning hiljem ka ehitaja AS vahel langes spordihoone ehitusmaksumus 29 miljonilt 19,3 miljoni kroonini.

Pärnu linnavalitsuse ehitusteenistuse juhataja Enno Tammekivi ütles Raadio Pärnule, et hoone jääb üldjoontes samaks nagu oli seda kujutanud OÜ oma ideekavandis. Kokkuhoid saavutati mõnede muutustega, eelkõige kasutatakse võimlaehituse sisetöödel odavamaid ehitusmaterjale ja viimistlusvahendeid. Veel tõi Tammekivi näiteks seinte kandekonstruktsioonid, mis on tehtud lihtsamaks ja odavamaks.

Võimla ruumilahendus esialgse plaaniga võrreldes muutunud ei ole. Võimlapinda on uues hallis 990 ruutmeetrit, spordisaali tuleb 34x27meetrine palliväljak, millele mahub täismõõtmetes korvpalliplats või kaks väiksemat väljakut, mida saab kardinaga teineteisest eraldada. Riietusruume on uues võimlas kahele klassitäiele õpilastele ehk 60. Halli kõrgus on 7,5 meetrit, palliplatsi äärde on kavandatud lahtikäiv tribüün. Võimla juures on 11kohaline parkla.

Võimlat hakkavad kasutama Kuninga tänava põhikool, Vanalinna põhikool ja Sütevaka humanitaargümnaasium. Pärastlõunal saab saali välja rentida klubidele, samuti saab seal pidada suuremaid võistlusi.

AS alustas ehitustöid mullu detsembris, Pärnu linnavalitsusega sõlmitud ehituslepingu järgi peab võimla valmima tänavu 30.juuniks. Tammekivi sõnul loodab ehitaja tööd valmis saada enne jaanipäeva.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC