Tartu linn soovib osta Ihaste tee 18 kinnistul üldplaneeringus kavandatud roheala

TartuTartu Linnavalitsus tegi Ihaste tee 18 kinnistu omanikule Paju Arendus OÜ-le ettepaneku müüa linnale Ihaste tee 18 kinnistust 4,1 hektari suurune maa-ala, mis on Tartu linna üldplaneeringus kavandatud rohealaks ja kooliks.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul soovib linnavalitsus maa ostuga anda kogukonnale kindlustunde, et üldplaneeringus rohealana määratletud alal kõrghaljastus säilib. “Soovime maaostuga seista hea selle eest, et roheala säiliks. Kokkuleppe saavutamise järel hakkab linnavalitsus ise ostetavat puhkemetsa hooldama ja selle metsa kasutamist korraldama,” täpsustas linnapea.

Osale krundist on kavandatud ka Ihaste linnaosa kool ja lasteaed.

Ostu-müügitehingu on linnavalitsus valmis sõlmima kohe pärast maa hindamist ja hinnas kokkuleppimist ning uute kinnistute moodustamist. Kuni müügilepingu sõlmimiseni palub linnavalitsus maaomanikul lõpetada igasugune tegevus Pallase puiestee äärsel alal, mis on üldplaneeringuga määratud rohealaks ja tulevase kooli rajamiseks.

Kogu 4,1 hektari suurusest maa-alast, mida linn soovib osta, on u 1,4 hektarit ühiskondlike hoonete maa, kuhu tulevikus rajatakse Ihaste piirkonna kool ja lasteaed. 2,7 hektari suurune ala on üldplaneeringus kaitstav roheala, mille säilimine avalikuks kasutamiseks on kõige paremini tagatud siis, kui see on linna omandis.

Maa-ala skeem

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC