Teisipäeval avatakse Viru Keskuses Rahva Raamatu suurkauplus

Alates homsest on Viru Keskuses raamatuhuvilistele avatud Rahva Raamatu uus kauplus, mis nii pinnalt kui raamatuvalikult on Eesti suurim. Keskuse terve kolmanda korruse enda alla võtvas kaupluses hakatakse müüma pea 50 000-t nimetust raamatuid.

Rahva Raamatu juhataja Sirje-Mai Pihlaku sõnul peaks uus suutma rahuldada väga laialdaste huvidega raamatusõprade nõudmisi. Sel põhjusel sai oluliselt suurendatud senist väliskirjanduse osakaalu. “Kui varem pidi paljude raamatute pärast sõitma Soome, siis nüüd tasub esmalt ikka sisse astuda meie juurde, kinnitab Pihlak.

Pihlaku kinnitusel tasub tulla kohe kaupluse avamise esimestel päevadel, sest koostöös kirjastustega on välja toodud suur hulk soodsaid avamispakkumisi. Tema hinnangul on “paljud nii kuumad, et vaevalt neid raamatuid pikaks ajaks jagub”.

Kaupluse sisekujunduse autorid Margus Tammik ja Hannes Praks tegid enda sõnul kõik selleks, et uues kaupluses oleks külastajatel mõnus ja huvitav.

Kujunduses on kasutatud mitmeid üllatavaid lahendusi nagu gloobusekujuline raamaturiiul, mille sees saavad lapsed aega veeta.

Uue suurpoe loomist juhtinud Kadre Vaigu sõnul kulus ideest teostuseni vaid mõned kuud, mis nii suure projekti puhul on uskumatult lühike aeg. “Eks meil olid kõik graafikud väga pingelised ning õnneks suuremaid viperusi ei juhtunud”. Kaupluse tugevuseks peab Vaik ka suurt ja hubast kohvikut, mis teeb raamatupoe veelgi mõnusamaks kohaks.

Raamatupoe pidulik kutsetega avaüritus toimub esmaspäeval 6. detsembril kl 17.00, kuhu on oodatud paljud kirjanikud ja kirjastajad. Avasõnad lausuvad teiste hulgas Tartu Ülikooli rektor Jaak Aaviksoo ja Kirjanike Liidu esimees Jan Kaus.

Seoses uue kaupluse avamisega on uuendatud Rahva Raamatu kaubamärki. Uus logo hakkab peagi kaunistama ka Rahva Raamatu Tallinnas maanteel asuva kaupluse fassaadi. Pärnu maantee Rahva Raamatu jätkab raamatute müüki sama suures valikus nagu seni.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC