Toimus Euroopa suurim kinnisvaramess EXPO Real 2011

Oktoobri alguses toimus järjekordne Euroopa suurim rahvusvaheline B2B ärikinnisvara ja investeerimise mess Expo Real 2011. Esindatud olid kinnisvaraettevõtted nii era- kui ka munitsipaalsektorist.

Messi üldiseks fooniks oli positiivne hoiak kinnisvaraturu tuleviku suhtes. Erinevatel paneeldiskussioonidel selgus, et Euroopas on juba alustatud uusi arendusprojekte kaubanduskeskuste, büroohoonete ja logistikaparkide ehituseks. Projektide maksumustest võis järeldada, et tuleviku ootused on positiivsed ja ka hinnatrend on tõusev. Näiteks tutvustati erinevate munitsipaalasutuste ja arendajate boksides projekte, mille maksumused algasid 100 miljonist EUR.

Kui tavaliselt on huvi Baltikumi kinnisvara vastu olnud suhteliselt tagasihoidlik, siis Eesti majanduse positiivne kajastamine rahvusvahelises meedias on seda tuntavalt suurendanud. Selle on eelkõige põhjustanud meie liitumine euroga ja valitsuse sammud majanduse- ja ärikeskkonna parendamiseks. Suurimat huvi Baltikumis tuntakse erinevate kassavooprojektide vastu (kaubanduskeskused ning büroohooned), mis asuvad linna südames. Ootuspärased tootlused nendes sektorites on 6,5-8%.

Samuti on märgata tähelepanu hotellinduse vastu, kus hetkel valitsevad võrdlemisi segased ajad. Müügis olevate hotellide arv on suur, kuid samas on kasvanud ka turistide hulk, kes Baltikumi külastavad. Sellest tingituna on tõusnud ülemaailmsete hotellikettide huvi, meie raskustes olevate kinnisvaraomanike vastu.

Jääb vaid loota, et suuremad Euroopa “ärihaid” leiavad meid üles just tänu sellistele üritustele nagu Expo Real, kus käesoleval aastal tutvustas meie kinnisvaraturgu üks Baltikumi juhtivamaid kinnisvarafirmasid DTZ Kinnisvaraekspert.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC