Ülemiste sõiduteetunneli riskianalüüs valmib septembris

Käesoleva aasta septembris valmib Tallinna Ülemiste liiklussõlme sõiduteetunneli hädaolukorra riskianalüüs, mille koostamise eesmärgiks on Ülemiste sõiduteetunneli kasutamisega seotud ohtude väljaselgitamine, ohtude toimumise tõenäosuse ja võimalike tagajärgede hindamine ning ohtude ennetamise ja tagajärgi leevendavate meetmete kaardistamine.

Üle 500 meetri pikkuste tunnelite ehitamisel lähtutakse nõuetest, mis on sätestatud Euroopa Parlamendi ja Nõukogu direktiivis 2004/54/EÜ tunnelite miinimumohutusnõuete kohta üleeuroopalises teedevõrgus. Miinimumohutusnõuetest tulenevalt peab üle 500 meetri pikkuste tunnelite ohutusdokumentatsioon sisaldama riskianalüüsi.

„Vaatamata asjaolule, et Ülemiste liiklussõlme sõidutunneli pikkuseks on 320 meetrit, võtsid Tallinna kriisireguleerimise struktuuriüksuste juhid vastuse otsuse, et parema ohutuse tagamise eesmärgil tuleb koostada Ülemiste sõiduteetunneli hädaolukorra riskianalüüs,“ ütles Tallinna kriisikomisjoni kriisireguleerimismeeskonna juht, abilinnapea Kalle Klandorf. „Ühtlasi otsustati, et enne tunneli liiklusele avamist korraldame Ülemiste sõiduteetunnelis koostöös operatiivteenistustega kriisireguleerimisalase õppuse.“

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

68 − 64 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!