Ülemiste ühisterminali ideekonkursile saabus 15 tööd

TallinnÜlemiste ühisterminali arhitektuursele ideekonkursile laekus Eestist ja välismaalt kokku 15 tööd.

Tallinna Linnaplaneerimise Ameti, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Eesti Arhitektide Liidu koostöös korraldatavale Tallinna Ülemiste ühisterminali arhitektuursele ideekonkursile saabus 15 võistlustööd Eestist ja välismaalt, nõutud tingimustele vastas neist 14 ning nende hulgast valib žürii välja võidutööd.

Ühisterminali asukohaks on planeeritud Peterburi tee ja Raudtee vaheline ala Ülemiste raudteejaama juures. Esitatud ideekavandid pakuvad Tallinna uuele rahvusvahelisele „väravahoonele“ nüüdisaegseid kõrgetasemelise arhitektuuriga lahendusi. Võidutööde alusel koostatakse piirkonna detailplaneeringud ja projekteeritakse Tallinna ühisterminali ja Rail Baltic reisiterminali hoone koos linnapargiga.

Võitjad kuulutatakse pidulikult välja reedel, 31. oktoobril kell 12 Tallinnas Roosikrantsi residentsis (Roosikrantsi 4b).

Kõik ideekonkursi materjalid, sh protokollid on leitavad Tallinna linna kodulehelt aadressil . Žürii teatab 29. oktoobriks samal aadressil võidutööde märgusõnad.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC