Üürile antava korteri sisustamine

uurikorteri-sisustamineKuidas sisustada korterit, milles hakkavad elama üürnikud? Korterit üürile andes peaks silmas pidama, et kõige olulisem on tulevasele üürnikule mugavus. Oluline on jääda mööblit valides ja korteri interjööri kujundades neutraalseks, et korterit üürile andes oleks võimalike klientide hulk suurem.

Kindlasti tasuks sisustamisel vältida erksaid ja intensiivseid toone, mis võivad paljudele inimestele olla häirivad ja vastumeelsed. Üürikorteri sisustamise eesmärk on teha see kodu võimalikult meeldivaks paljudele üürnikele, seetõttu tasub vältida väga omapäraseid lahendusi.

Üürikorteri sisustamine kõige olulisega

Üürikorter peaks olema sisustatud kõige olulisega, mis eluks vaja läheb.

Kuna kodumajapidamises kõiki esemeid ja tehnikavahendeid kasutatakse igapäevaselt, siis tasub arvestada, et siinkohal on oluline rõhku panna vähemalt turul pakutavale keskmisele kvaliteedile.

Esmapilgul säästlik tunduv odavama inventari ostmine võib kalliks maksma minna. Igapäevase kasutamisega amortiseeruvad odavad ning vähemkvaliteetsed esemed ja kodutehnika tarvikud kiirelt.

Köök ja vannituba ennekõike

Kui kõht on täis ja katus pea kohal, siis on meel hea! Köök on iga kodu süda ja seetõttu peaks olema köök sisustatud kõige vajalikuga, et valmistada maitsvat rooga ja istuda perega õhtul söögilauda. Kuid köögi sisustamine oleneb palju ka korteri ehituslikust omapärast ning tihti pole meie kortermajade köökide väiksuse tõttu võimalik seal ruumipuuduse tõttu kogu perega einestadagi.

Köögitehnika nagu külmkapp ja pliit peaksid iga korteri juurde kuuluma. Samuti ei saa läbi ilma köögis oleva laua ja toolideta.

Tihti leidub üüriturul ringi vaadates selliseid üürikortereid, kus toad ja köök on renoveeritud ja kena sisutusega ning vannituba on jäetud värskenduskuurita. Vannituba on korteri puhul kindlasti tähtsuselt teisel kohal. Vannituba peaks olema varustatud hea peegli ja mõne mahuka kapiga, millel on mugavasti avanevad sahtlid või laekad, kuhu kõik vannitoatarbed ilusti silma alt ära saab panna.

Paljudel juhtudel on korterites ka pesumasin paigaldatud vannituppa. Pesumasina valikul tuleks arvestada masina mõõtmetega ning selle kasutamislihtsusega.

Kas eestlaetav või pealtlaetav pesumasin – see sõltub pesumasina jaoks mõeldud ruumi suurusest. Eestlaetava pesumasina peal saab ladustada asju, samas vajab selline pesumasin enda ees ruum toimetamiseks.

Kui plaanis on korterit üürida välja näiteks majutusplatvormi Airbnb kaudu külaliskorterina, siis tasub lisaks investeerida ka toidunõudesse ning pottidesse-pannidesse. Soovitatav on korterisse hankida ka veekeedukann, röster jm.

Sellisel juhul on oluline ka vajalike vooditarvete olemasolu.

Esmavajalik elutoa sisustus

Elutoa sisustuses peab olema kindlasti nii diivan kui ka sektsioonkapp. Kui on võimalik, siis lisada ka laud, mida saab kasutada näiteks töölauana. Veelgi mugavamaks muudab elutoa  diivanilaua ja telerialuse olemasolu.

Elutuba peaks olema mugav paik nii filmi vaatamiseks kui ka külaliste võõrustamiseks. Eriti mugavaks teeb suure toa mõni lahtikäiv laud, mida saaks vajadusel kohandada söögilauaks kogu perele. Ruumisäästlikkus mängib üürikorteri sisustamisel olulist rolli ning multifunktsionaalsete mööbliesemetaga saab kodu muuta palju mugavamaks.

Kindlasti on heas üürikorteris ka riidekapp või muud kapid, kuhu saab mahutada üleriideid nagu joped ning mantlid ja miks ka mitte voodipesu.

Esiku sisustamine aitab ülejäänud ruumid puhtana hoida

Jalatsitekasti olemasolu parendab esiku välimust ning esikupõrandal vedelevad mudased jalanõud Teie elamist ei häiri.

Ukse ette tasub soetada ka üks korralik jalatsite puhastamiseks mõeldud jalamatt, seda abimeest on meie ilmastikus vaja aastaringselt. Nii kestab ka korteris olevat põrandakate kauem, sest enamik kruusa ning vett jääb jalatsitelt porimatile või porivaibale.

Lisaks eeltoodule saab üürile antava korteri teha kodusemaks harmoneeruvate kardinate, vaipade, seinamaalide ja toalilledega.

Tellides ühest kohast kõik sisustamiseks vajaliku, säästab korteriomanik kümneid tunde poodlemiselt erinevates poodides. Eeltooduga arvestades saabki üürikorterist üks hubane kodu, mille sisustus on sobiv võimalikult paljudele inimestele, tehes seeläbi üürniku leidmise kiiremaks.

Artikli avaldas e-pood www.kaup24.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

72 + = 74

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.10.2021 Kuidas edukalt kliendisuhtlust juhtida?