Vajatakse kinnisvaraspetsialisti: maakler ja maaler

IllustratsioonMind on juba pikka aega häirinud Eesti tava panna ühte patta ehituse ja kinnisvara valdkonnad. Vahet nende kahe majandusharu vahel olen TTÜ patrioodina seletanud järgmiselt.

Ehitusvaldkonda õpetatakse TTÜ Ehitusteaduskonnas, mis asub Mustamäel aadressil Ehitajate tee 5. Kinnisvaravaldkonda aga loetakse TTÜ Majandusteaduskonnas, mis asub Koplis aadressil Kopli 101. See tähendab, et vahe nende kahe valdkonna vahel on teed pidi 10 ja linnulennult 7,5 kilomeetrit. Seega on vahe nende kahe valdkonna vahel 2,5 kilomeetrit. Ehk üsna palju.

Asjalikumalt rääkides-kirjutades. On ju absurdne, kui tööpakkumiste ühes valdkonnas otsitakse kõrvuti elektrikut ja kinnisvaraspetsialisti. Või on soovitav töötaja maakler või maaler. Aga nii on see paraku vist isegi kõigis kohalikes tööportaalides.

Mis on lahendus? Inglisekeelsetes töö- ja muudes portaalides on kinnisvaravaldkond enamasti välja toodud eraldi valdkonnana või siis finantsvaldkonna alaliigina. Nii see ongi – TTÜ kinnisvaragurud on tegijad ka finantsvaldkonnas.

Probleem ehitus- ja kinnisvaravaldkonna vahe seletamisel saab alguse sügisest, kui TTÜ Majandusteaduskond kolib Koplist ära Mustamäele :(

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

9 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.01.2022 Üürikoolitus