Vajatakse kinnisvaraspetsialisti: maakler ja maaler

IllustratsioonMind on juba pikka aega häirinud tava panna ühte patta ehituse ja valdkonnad. Vahet nende kahe majandusharu vahel olen TTÜ patrioodina seletanud järgmiselt.

Ehitusvaldkonda õpetatakse TTÜ Ehitusteaduskonnas, mis asub Mustamäel aadressil Ehitajate tee 5. Kinnisvaravaldkonda aga loetakse TTÜ Majandusteaduskonnas, mis asub Koplis aadressil 101. See tähendab, et vahe nende kahe valdkonna vahel on teed pidi 10 ja linnulennult 7,5 kilomeetrit. Seega on vahe nende kahe valdkonna vahel 2,5 kilomeetrit. Ehk üsna palju.

Asjalikumalt rääkides-kirjutades. On ju absurdne, kui tööpakkumiste ühes valdkonnas otsitakse kõrvuti elektrikut ja kinnisvaraspetsialisti. Või on soovitav töötaja või maaler. Aga nii on see paraku vist isegi kõigis kohalikes tööportaalides.

Mis on lahendus? Inglisekeelsetes töö- ja muudes portaalides on kinnisvaravaldkond enamasti välja toodud eraldi valdkonnana või siis finantsvaldkonna alaliigina. Nii see ongi – TTÜ kinnisvaragurud on tegijad ka finantsvaldkonnas.

Probleem - ja kinnisvaravaldkonna vahe seletamisel saab alguse sügisest, kui TTÜ Majandusteaduskond kolib Koplist ära Mustamäele :(

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC