EfTEN Capital pakub valitsemisteenust

Mitme suurettevõtja asutatud AS EfTEN Capital sõlmis oma osanike sekka kuuluva Olav Miili Tallinna viie büroohoone valitsemiseks juhtimislepingu.

EfTENi uued lepingupartnerid on Miilile ja Marcel Vichmannile võrdselt kuuluvad ASid Ärimaja ja Logoner, mille viis ärihoonet – sh Äripäeva maja – on koormatud enam kui saja üürilepinguga. EfTENi osanikud on lisaks Miilile Arti Arakas, Hannes Tamjärv, Olari Taal, Jaan Pillesaar ja Peeter Mänd.

EfTENi juhi Viljar Arakase sõnul on nende huvi turumahtu suurendada. “Praegu on see aeg, kus majaomanikud neid asju ümber vaatavad. Hakkavad tekkima suuremad organisatsioonid, kes omanike eest valitsemisega tegelevad,” märkis ta.

19 büroomaja üle Eesti

Arakase ütlusel pakutakse omanikele turul praegu peamiselt haldamisteenust.

“Valitsemine on tegelemine majade ärilise poolega. Uute klientide leidmine, üüriläbirääkimised, omaniku esindamine krediidiasutustes – see kõik on valitsemine,” selgitas ta.

EfTEN Capitali investeeringute juhi Tõnu Uustalu sõnul on nende potentsiaalseks klientuuriks passiivsed kinnisvarainvestorid, kes soovivad, et nende investeeringud töötaksid ka praegustes oludes. Kokku on EfTENi valitseda 19 büroomaja üle Eesti.

Kinnisvaraspetsialist Tõnu Toompark väljendas usku, et uues teenuses on iva olemas. “Saades enda valitseda hulga erineva asukoha, kvaliteedi ja hinnatasemega büroopindu, on võimalus üürnikke hoonete vahel ringi tõsta, lihtsam pakkuda klientidele sobilikke lahendusi, kaasata büroohoonetesse toetavaid teenuseid,” rääkis ta. Ei usu, et EfTEN huupi rapsib, lisas Toompark.

Teenusel ka mitmeid riske

Siiski näeb ta teenusel ka palju riske. Hinnad on langemas, tehinguid tehakse napilt, sõlmitud lepinguid öeldakse üles, loetles Toompark. Ühest küljest peaks EfTENi pakutav teenus aitama omanikel neid riske maandada, teisest küljest ei pääse ka nemad samade riskidega toime tulemisest, rääkis ta.

“Öeldakse, et kullapalaviku ajal on kõige kasulikum äri labidate müümine, ma ei välistaks, et selletaoline valitsemisteenus on midagi labidasarnast kinnisvaravaldkonnast,” lisas Toompark.

Artikli autor on Tea Taruste. Artikkel ilmus 25/03/2009 väljaandes ÄP Online.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika