Valga raekoda renoveeritakse kaasaegseks külastuskeskuseks

“Kaasaegse külastuskeskuse rajamine Eesti lõunapiirile, millest kümmekond aastat on unistatud, saab uuel aastal teoks”, teatas Valgamaa Arenguagentuuri juht Rein Org. “Saime pühadeks rõõmusõnumi – meie külastuskeskuse projekt on heaks kiidetud.”

Oru sõnul toetatakse Euroopa Liidu struktuuritoetuste vahenditest Valga külastuskeskuse projekti 168 696 euroga, omaosalus on 8878 eurot. Projekti partner Valga linn toetab projekti ca 70 000 euroga.

“Kuivõrd projekt ei toeta täies mahus katuse vahetamist, aga katus on raekojal juba kehvakene, on hea meel, et Valga linn abikäe osutas. Kolmveerand kogu katuse maksumusest saabki tehtud Valga linna abiga”, ütles Org.

Valga Külastuskeskuse eesmärgiks on suurendada turismiteenuste tarbimist Eestis, tekitada huvi Lõuna-Eesti külastamiseks ning tagada Valga keskuse külastajatele kvaliteetse ja interaktiivse turismiinfo kättesaadavus. Täna küsib infokeskusest turismiinfot üle 10 000 inimese aastas.

“Esimene mulje külastatavast maast saab enamasti määravaks”, ütles Org. “Valga linn asub riigipiiril nagu ka Narva ja Tallinn. Meie loome esmamulje Eestist. Uus, kaasaegne külastuskeskus annab selleks head võimalused.”

Raekoja renoveerimine algab märtsis, tööd saavad valmis talve hakul.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 5 = 4

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?