Valga raekoda renoveeritakse kaasaegseks külastuskeskuseks

“Kaasaegse külastuskeskuse rajamine lõunapiirile, millest kümmekond aastat on unistatud, saab uuel aastal teoks”, teatas Arenguagentuuri juht Rein Org. “Saime pühadeks rõõmusõnumi – meie külastuskeskuse on heaks kiidetud.”

Oru sõnul toetatakse Liidu struktuuritoetuste vahenditest külastuskeskuse projekti 168 696 euroga, omaosalus on 8878 eurot. Projekti partner Valga linn toetab projekti ca 70 000 euroga.

“Kuivõrd ei toeta täies mahus katuse vahetamist, aga katus on raekojal juba kehvakene, on hea meel, et linn abikäe osutas. Kolmveerand kogu katuse maksumusest saabki tehtud Valga linna abiga”, ütles Org.

Külastuskeskuse eesmärgiks on suurendada turismiteenuste tarbimist Eestis, tekitada huvi Lõuna- külastamiseks ning tagada Valga keskuse külastajatele kvaliteetse ja interaktiivse turismiinfo kättesaadavus. Täna küsib infokeskusest turismiinfot üle 10 000 inimese aastas.

“Esimene mulje külastatavast maast saab enamasti määravaks”, ütles Org. “Valga linn asub riigipiiril nagu ka ja Tallinn. Meie loome esmamulje Eestist. Uus, kaasaegne külastuskeskus annab selleks head võimalused.”

Raekoja renoveerimine algab märtsis, tööd saavad valmis talve hakul.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC