Valitsus alustab kinnisvarasektori toetusprogrammidega

IllustratsioonMadal tehinguteaktiivsus ja kukkunud hinnad on viinud olukorrani, kus paljud kinnisvaraarendajad ja -omanikud on raskustesse sattumas või juba sattunud. Seetõttu alustab valitsus kinnisvarasektori toetusprogrammiga, mille käigus ostetakse riigile 10 000 korterit, 100 büroohoonet, 100 tootmishoonet ja üks õllevabrik.

“Kinnisvarasektor on aga kõikidest majandussektoritest kõige tähtsam ja vajab kiiret riiklikku sekkumist, et päästa veel mis päästa annab,” teatas valitsuse esindaja.

“Arvamus, et kinnisvarasektori toetusprogramm viib meid eurost kaugemale, on sügavalt ekslik,” kinnitati eurokursi jätkumist rahandusministeeriumist. “Seni on suhteliselt vähe pööratud tähelepanu euro saamiseks vajalikult kinnisvarakriteeriumile, mis meil on praktiliselt täitmata.”

Kinnisvarasektori toetusprogrammi läbiviimiseks vajalik rahasumma on täpsustamisel, kuid tegemist on napilt mõnekümne või mõnesaja miljardi krooniga. Raha kogumiseks on plaanis pisut suurendada eraisikute ja ettevõtete maksukoormust, kuid maksukoormus ei tõuse oluliselt üle 80 protsendi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

64 + = 74

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

21.10.2021 Kinnisvara ostmine kohtutäiturilt