Valmis Rakvere renoveeritud kohtumaja

Täna, 3. oktoobril kell 15:00 avatakse pidulikult Rakvere kohtumaja rekonstrueeritud hoone, mis on järjekordne justiitsministeeriumi ja Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) investeerimislepingu raames valminud projekt.

Rakvere kohtumaja juhi Tiit Kullerkupu sõnul vastab renoveeritud hoone kõikidele justiitshoonetele kehtestatud turvanõuetele. “Ja loomulikult kaunistab maja oma esindusliku fassaadiga Rakvere üha modernsemaks muutuvat linnakeskkonda,” rõõmustas Kullerkupp.

RKAS-i juhatuse esimehe Jaak Saarniidu sõnul on tal hea meel, et ettevõte on aidanud anda väärikale kohtuhoonele uue hingamise.

Ajaloolise kolmekorruselise kohtuhoone rekonstrueerimisel arvestati ka muinsuskaitse eritingimustega. Kohtumajas ehitati välja uued ventilatsiooni-, kütte- ning elektri- ja nõrkvoolusüsteemid. Suurimaks välisilmet muutvaks ehitustööks oli sisehoovi poolele rajatav uus klaasfassaadiga trepikoda, milles asuv lift võimaldab puuetega inimestel pääseda kuni kolmanda korruseni. Lisaks rajati uued eraldi sissepääsud kinnipeetavate toomiseks hoonesse ning külastajatele dokumentide esitamiseks.

Rakvere kohtumaja rekonstrueerimistööd algasid möödunud aasta oktoobris ning nende kogumaksumuseks kujunes ilma käibemaksuta 25,5 miljonit krooni.

Projekteerimistööd teostas arhitektuuribüroo Restprojekt OÜ ja valmis ehitas Wiru Ehitus Grupp OÜ koos Haljala Ehitus ASiga.

Justiitsminister Rein Lang ja RKAS-i juhatuse esimees Jaak Saarniit allkirjastasid 2006. aasta 14. juunil investeerimislepingu, mille kohaselt renoveeritakse RKAS-i abiga lähiaastatel ligikaudu 29 000 ruutmeetrit justiitsministeeriumi valitsemisala asutuste kasutatavast üüripinnast.

Kokkuleppe järgi renoveeritakse RKAS-ile kuuluvad ning justiitsministeeriumi kasutuses olevad vangla-, kohtu- ja büroohooned ja/või ehitatakse uued hooned, et tagada ministeeriumile nõuetekohased tööruumid.

Järgmine justiitsministeeriumi ja RKAS-i koostööprogrammi raames valminud objekt – rekonstrueeritud riigiprokuratuuri hoone Tallinnas – avatakse pidulikult 28. oktoobril.

Esimene koostööprogrammi raames renoveeritud kohtuhoone avati 4. juulil 2006.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

10.10.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika