Viimsis tähistati ligi 11 tuhande ruutmeetri suuruse Karulaugu Spordikeskuse sarikapidu

180528 Karulaugu SpordikeskusHarjumaa sportlaste ja spordihuviliste suureks rõõmuks tähistati täna Haabneeme kerkiva Karulaugu Spordikeskuse sarikapidu. Juba augustis Viimsi valla ja erasektori ühisprojektina valmiv Karulaugu spordikeskus parandab märkimisväärselt piirkonna laste ja täiskasvanute sportimisvõimalusi.

Täna toimunud sarikapeol esinesid sõnavõtuga Eesti Olümpiakomitee president ning Karulaugu Spordikompleksi tuumikomanik Urmas Sõõrumaa, Viimsi vallavanem Siim Kallas ja Mapri Ehituse tegevjuht Tarmo Roos.

Siim Kallase sõnul on uus spordikeskus kooskõlas viimsilaste sportliku eluviisiga. „Viimsilased väärtustavad tervislikku eluviisi ning selle elavaks tõestuseks ei ole mitte ainult edukad sporditulemused, vaid ka näiteks siinsete terviseradade suur kasutatavus. Karulaugu Spordihoone loob mitmekülgsed võimalused erinevate aladega tegelemiseks, olles tulevikus kindlasti spordiharrastajate kogunemiskohaks,“ ütles Siim Kallas.

Karulaugu Spordikeskust hakkavad kasutama kohalikud koolid kehalise kasvatuse tundide läbiviimiseks ja samuti saavad erinevate alade spordiklubid omale uued kaasaegsed tegevusruumid – korvpall, jalgpall, kergejõustik, suusatamine, jalgrattasport, maadlus, vabavõitlus, lauatennis jt. Spordikeskuses hakkavad tegutsema Tondi Tennisekeskus, US Tenniseakadeemia, Golden Club Fitnessklubi ning Golden Dance Club, mis pakub tantsuõpetust lastele.

Tondi Tennisekeskuse juhataja Marek Kaleta lausus, et ligi 11 tuhande ruutmeetri suurune spordikeskus on jaotatud mõtteliselt kaheks osaks. Poole rajatavast hoonest – pallimängude areen, maadlussaal ja osaliselt ka riietusruumid – võtab kuni 40 aastaks kasutusrendile Viimsi valla tütarettevõte Viimsi Haldus OÜ ning teise majaosa, kuhu kuulub neli sise ja kaks välitenniseväljakut, jõusaal ning treeningsaalid, haldajaks saab Tondi Tennisekeskus OÜ.

Kaleta sõnas, et Karulaugu spordikeskus saab olema multifunktsionaalne spordirajatis, kus on suurt rõhku pandud kaasaegsetele ja kvaliteetsetele lahendustele. “Karulaugu spordikeskuses saab olema neli kõvakattega ja kaks vaipkattega tenniseväljakut. Kõvakattega väljakute materjaliks on Plexicushion ehk siis Australian Open’il kasutatav pehmendusega versioon, mis on parim võimalik kate nii tippmängijatele kui ka lastele ning harrastustennisistidele,” tõi ta näiteks.

Kaleta sõnul asub laste tennisealast koolitust keskuse väljakutel korraldama US Tenniseakadeemia, mis lisaks tennisele pakub spetsiaalselt selleks otstarbeks rajatud saalides laste ja noorte võistlustantsualast koolitust. Neid hakkab läbi viima tunnustatud Eesti võistlustantsija ja tantsutreener Martin Parmas.

Karulaugu Spordihoone on projekteerinud OÜ Sammas Arhitektuuribüroo ning ehitab OÜ Mapri Ehitus. Hoone ehitus algas 2017. aasta septembris ning hoone valmib 2018. aasta augustis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC