Võru linn otsib uut peaarhitekti

volikogu otsustas muuta linnavalitsuse koosseisu ning tõsta mitme linnajuhi palka. Suurimad muudatused on kavas linna planeeringut, ehitust, heakorda, haljastust ja kujundust ning infotehnoloogiat puudutavates valdkondades.

Linnapea Ivi Eenmaa kinnitas, et see on alles muutuste algus. Linnapea arvates on praegu suurim puudus projektikirjutajatest, suurim varu aga raamatupidamise ametikohtade vähendamises.

Võrumaa Teataja kirjutab, et suurima vastukaja leidis linnaarhitekti koha kaotamine ja selles ametis töötava Ülle Luugi koondamine. Eenmaa teada on mitmed detailplaneeringud ja nende algatamine aastaid veninud ning paljud detailplaneeringud, nagu Kubja paisjärve ja Maksimarketi detailplaneering, kohtus vaidlustatud. Ülle Luuk ei võta kriitikat omaks kinnitades, et detailplaneeringute hulk linnas on kasvanud ja taandarengut pole. Eenmaa kinnitas, et pakkus linnaarhitektile võimalust poolte kokkuleppel ametist lahkuda, kuid kuna ta sellest keeldus, ei jäänud muud üle, kui tuleb ta koondada ja uus ametikoht luua. Opositsiooni kriitikast hoolimata sai linnavalitsus volikogu enamuselt loa ka mitme juhtametniku palka tõsta.

Abilinnapeade tõuseb 2310 krooni võrra. Nii hakkavad nad nagu teenima 17 330 krooni kuus. Nõunike palgamäära tõsteti kahe astme võrra ning nemad saavad palka endise 10 400 krooni asemel 11 500 krooni kuus.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC