VP Marketi käive kasvas mullu 16 protsenti

Balti riikide suurima jaemüügiketi VP Marketi käive kasvas mullu 1,204 miljardi euroni (18,84 miljardit krooni) ehk 15,8 protsenti. 2003. aastal ulatus käive 1,04 miljardi euroni (16,27 miljardit krooni).

VP Marketi juhatuse esimehe Ignas Sta_keviciuse sõnul vastasid ettevõtte majandustulemused ootustele. “Eelmine aasta kujunes väga edukaks,” märkis Sta_kevicius. “Käive eurodes oleks isegi suurem tulnud, kuid lati kurss eelmise aasta jooksul pidevalt langes.”

VP Marketi kõige kiirem areng toimus mullu Eestis. Kui Leedus kasvas käive 9,8 ja Lätis 38,6 protsenti, siis koguni 5,5 korda. “Sellel aastal peaks VP Marketi käive suurenema kõigis kolmes riigis kokku veel 15 protsenti,” rääkis Sta_kevicius.

Eestis kasvas poodide arv 2004. aasta jooksul ühelt kolmeteistkümneni. Leedus avas firma detsembris oma esimese ehitus- ja sisustusmaterjalide keskuse “Ermitazas”, mis erineb tavapärastest toidu- ja esmatarbekaupadele orienteeritud kaubanduskeskustest. Lätis vahetas T-Market oma kaubamärgi “Saulite” vastu. “Samuti alandasime terve aasta esmatarbekaupde hindu ja jätkame sama poliitikat ka sellel aastal,” kinnitas Sta_kevicius.

Lõppenud aasta viimasel päeval, 31. detsembril, saavutas VP Market uue päevakäiberekordi, kui kliendid tegid vahetult enne aastavahetuse pidustusi keti kauplustest sisseoste enam kui 131 miljoni krooni eest. Lisaks tavapärasele osteti rohkelt delikatesse, joogipoolist ja kondiitritooteid.

Sta_keviciuse sõnul jätkub tänavu jaeketi kiire laienemine kõigis Balti riikides. “Plaanis on avada 60 uut kauplust ning investeerida vähemalt 1,36 miljardit krooni,” märkis Sta_kevicius.

Eestis plaanitakse avada üle 20 kaupluse, millest kaks on suuremad ostukeskused.

VP Marketil on tänase seisuga Balti riikides 293 kauplust. Neist 195 töötab Leedus, 85 Lätis ja 13 Eestis. Nii kaupluste arvult kui ka käibelt on VP Market Baltimaade suurim esmatarbekaupade müügikett.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC