1Partner: Hinnatundlik eliit koondub Kvissentali

1PartnerMadruse tänava jandiga üleriigilise kuulsuse saavutanud Kvissentali elurajoon uusi koduostjaid ei peluta ning kasvab üha võimsama mühinaga.

Eramuid kerkib luksusliku mainega ja meremaigulisi tänavanimesid kandvasse kanti üle kümne, korterelamutest esimesed kaks saavad kohe valmis ja järgmised neli tükki juba sel sügisel. Lisaks saadi ehitusluba veel neljale suurele kortermajale, mida hakatakse lähiaegadel ehitama. Aeru ja Klaose tänavale on üksteise võidu uhkete klantspiltidega „pesi“ müüma hakanud kinnisvarabürood ning broneeringute järgi otsustades lähevad need kaubaks kui soojad saiad.

Linnasüda looduses

1Partneri maaklerteenuse juht Margus Kelk kinnitas, et kaks maja Aeru ja kaheksa Klaose tänaval on nende firma poolt juba müügis. „Praegu on valmimas kahe esimese elamu „karbid”, esimesed elanikud kolivad sisse ja hooned saavad kasutusloa selle aasta detsembris,“ lubas ta.

Rajooni vohava populaarsuse põhjuseks pidas Kelk aga tema eksklusiivsust. „Kvissentali elurajoon on elitaarne piirkond, kus kinnisvara omamine on paljudele unistus ja paljudele ka reaalsus,“ filosofeeris ta.

CKE maakler Argo Paide tõi samas peamise tegurina välja tervikliku juba välja arendatud uuselamurajooni, mis asub ühtaegu linna sees ning Emajõe kaldal. „Populaarne Kvissentali asub vaid viieminutilise autosõidu kaugusel kesklinnast, seal saavad kokku turvalised sportimisvõimalused ja looduskaunis elukeskkond linnale omase infrastruktuuriga,“ sekundeeris talle Domuse kolleeg Kristo Kivisalu.

Annelinnast kaugel

Kivisalu hinnangul on Kvissentalis lihtsalt mõnus olla. „Hoonestuskavaga on antud kvartalitele terviklikud arhitektuursed reeglid, mis tagavad esindusliku, sõbraliku ja kvaliteetse tänavaruumi ning identiteedi,“ märkis ta.

Kelk tõdes omalt poolt, et rajoon tõotab eriti magusaks valikuks kujuneda sportlike eluviisidega inimestele. „Ümbruses on looduslikud terviserajad, koerte jooksuplatsid, piknikualad, suplusrand ning kergliiklustee, mis algab kesklinnast ja viib Kvissentali kaudu lausa Lähteni välja,“ meelitas ta.

Peamiseks sihtgrupiks pidas Kelk noori peresid, kes mõistavad hinnata piirkonna eksklusiivsust ja privaatsust. „Tegu ei ole mingi nii-öelda odava uus-Annelinnaga, kus naaber vaatab oma köögist sinu magamistoas toimuvat,“ vihjas ta.

Airbnb ei morjenda

Paide täiendas, et enamasti jääb uute kodude ostjate vanus 30-40 eluaasta vahemikku. „Samas on ka noori tegusaid ning edukaid,“ jättis ta siiski võimaluse uuele põlvkonnalegi.

Ruutmeetri saab Kvissentalis maaklerite üksmeelsel väitel kätte küll pisut kallimalt kui linnalähedastes uuselamurajoonides, kuid oluliselt soodsamalt kui vahetult tsentri külje alla kerkivates hoonetes. „Hinnatase on kaks korda odavam kui mõnes Karlova ja kesklinna piiril asuvas arendusprojektis, boonuseks Emajõe lähedus ja privaatsus, mis muudes projektides puudub,“ resümeeris Kelk.

Eriline boonus on mesikeelsetel maakleritel aga välja pakkuda neile koduhimulistele, kes pelgavad, et nende naaberkorterisse Airbnb hittpakkumine laekub ning kogu maja läbustavate turistide taktis värisema paneb. „Ole muretu – see pole mingi partyplace, vaid sinu kodu, kuivõrd kaugus kesklinnast ei ole kodumajutust pakkuvatele ettevõtetele piisavalt atraktiivne,“ jäi Kelk veendunuks.

Hinnatundlik eliit koondub Kvissentali

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

62 − = 60

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!