31 miljonit maksev Luccaranna elurajoon sai nurgakivi

Tallinna piirile rajatava mereäärse Luccaranna elurajooni Invego, ehitaja ja KUU arhitektide esindajad panid elurajoonile nurgakivi. Esimesed kodud valmivad sel sügisel, 17 kortermaja ja 11 kolmikvilla läheb kokku maksma ligi 31 miljonit eurot.

Invego juhi Kristjan-Thor Vähi sõnul on kümnel hektaril laiuv Luccaranna naabruses valmiva Tiskreoja kõrval üks suuremaid ühtselt arendatavaid elamualasid Tiskre ja Tabasalu piirkonnas. “See on uue aja linnainimese jaoks loodud elurajoon, kus kohtuvad kaasaegne arhitektuur ja looduslik keskkond, mis on seotud ühtseks tervikuks,” rõhutas Kristjan-Thor Vähi uue elurajooni olulisi kontseptuaalseid tugevusi.

juhatuse esimehe Mait Rõõmusaare kinnitusel edenevad Luccaranna ehitustööd jõudsalt ning veel sel aastal saavad uude koju kolida üle 50 pere. “Enam kui poolte majade on praeguseks juba alanud ja liigub kenasti graafikus,” kinnitas Rõõmusaar.

KUU arhitektide ja Kino maastikuarhitektide visiooni kohaselt saab Luccarannast põhjalikult läbi mõeldud arhitektuurne tervik. “Valgusküllased, rõdude ja terrassidega kodud, kvartali servadesse viidud ja majadevahelised autovabad alad, kus heakorrastatud ja organiseeritud piirkonnad ning sillutatud kõnniteed vahelduvad omakorda looduslike aladega,” kirjeldab valmivat elukeskkonda kontseptsiooni üks aurotitest Juhan Rohtla.

Luccaranna asub Tallinna linnas, Tiskre asumi mereäärses osas Tabasalu panga kõrval. See oli 19. sajandil populaarne peenema rahva suvituspaigana. Luccaranna oli koos Kadriorus asunud Georg Witte supelsalongiga üks riigi populaarsemaid rannakuurorte nii Tallinna kui Peterburi kõrgseltskonna seas. Lucca ja Tiskre kuurorte külastasid omal ajal nii luuletaja Puškini perekond kui ka tema sõbrad ning kuulus ajaloolane ja kirjanik Karamzin.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest