Kopli liinidest saab moodne looduslähedane linnakeskkond

www.tallinn.eeKolmapäeval, 23. mail kell 14 panevad ala ning linna esindajad nurgakivi liinide uusarendusele.

Tallinna linna omandis olnud liinide kinnistute avaliku enampakkumise võitis OÜ Fund Ehitus, ostu-müügi sõlmiti 28. oktoobril 2015.

võttis kohustuse hoonestada omandatud ala vastavalt oma pakkumises esitatud linnaehituslikule visioonile ning peab tagama ka ala infrastruktuuri väljaehitamise,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. „Arendaja kujundab selle miljööväärtusliku piirkonna turvaliseks ja peresõbralikuks terviklikuks elukeskkonnaks, mis on eriti sobiv noorperedele. Rannale on ette nähtud promenaad ning spordi- ja mänguväljakud. Uushoonestuse planeerimisel on suures osas aluseks võetud olemasolev teedevõrk ning säilitatakse ka olemasolevad munakivikattega teed.“

liinide alale rajatakse endiste hoonete mahte järgivad korterelamud, samuti elurajooni teenindavad asutused ja kaubandusteenindusettevõtted. Uushoonestamisel tuleb arvestada ka säilitatavate hoonetega arhitektuurilt ja mahtudelt kokku sobimisega,“ lisas Võrk.

Parkimine on lahendatud kruntidel, hoonestuse maa-alustel korrustel ning osaliselt ka avalikel tänavatel. Julge nüansina on OÜ teinud ettepaneku lisada Sepa ja Maleva tänava ristumiskohta planeeritud hoonemahule täiendav kõrge osa, millest saab kujundada liinide maamärgi.

Tseremoonia viiakse läbi Sepa tn 18 kinnistul.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

7 + 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest