5 soovitust koduostjale

Professionals annab 5 soovitust koduostjale.

1.  Ära osta, kui sa ei suuda paikseks jääda.

Kui sa ei suuda ühes kohas mitu aastat järjest elada, siis ei ole ostmine tõenäoliselt sinu jaoks parim lahendus. Kinnisvara ostmise ja müümisega on seotud mitmed lisakulutused, nagu notaritasud, laenulepingu sõlmimise kulud ja kinnisvaramaakleri vahendustasu, mis ei pruugi ennast isegi tõusval turul paari aastaga ära tasuda, rääkimata siis langevast turust.

2. Osta kinnisvara piirkonnas, kus on head koolid ja infrastruktuur.

Isegi kui teil ei ole lapsi, on hiljem müümine oluliselt lihtsam, sest paljude ostjate jaoks on tugev piirkondlik kool oluliseks argumendiks.

3. Enne ostmisega alustamist selgitage välja enda laenuvõimekus.

See on oluline samm, sest päris palju on juhtumeid, kus inimesed leiavad endale sobiva ja seejärel selgub, et ei ole nõus neile nii palju raha laenama. Lisaks tasub mõned kuud enne kodu otsimist või ostmist käia üle enda krediidiajalugu ja kõrvaldada sealt kõik, mis võib panka teie suhtes negatiivselt mõjutada.

4. Tehke põhjalik taustauuring nii müüjale kui müügiobjektile.

Objekti müümise põhjus võib anda teile olulise eelise hinnaläbirääkimistel. Kasuks tuleb ka professionaali palkamine, kes vaatab üle ostetava objekti tehnilise seisukorra. Hiljem on peidetud vigade, eriti kui need on põhikonstruktsioonides, likvideerimine väga kulukas ettevõtmine.

5. Võtke ennast esindama maakler.

Ise kinnisvaratehingute sooritamise peamine pluss on maakleritasu puudumine, kuid arvestada tuleb sellega, et müüjat esindab professionaalne maakler, kellele see on igapäevane töö ja leib. Samamoodi võite ju ennast ka ise kohtus esindada, mitte advokaati palgata, kuid tõenäosus, et saavutate koostöös oma ala spetsialistiga parema tulemuse on oluliselt suurem.

RE/MAX ProfessionalsArtikli allikas on Professionals
Professionals

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC