8 põhjust kinnisvarasse investeerimiseks

Crowd Estate1. Pikaajaline kapitali kasv ja kaitse inflatsiooni eest

Kuigi kinnisvara väärtus võib lühikeste ajaperioodide lõikes kõikuda, kallineb kinnisvara pikemas perspektiivis samas suurusjärgus inflatsiooni ja palgakasvuga. Näiteks USAs kasutatava Case-Schilleri indeksi kohaselt kallinesid USA eramud perioodil 1987 – 2009 keskmiselt 3,4% aastas, inflatsioonitempo oli samal perioodil keskmiselt 2,9% aastas.

2. Turvalisus

Kinnisvara on turvaline investeering. Ka kõige halvema stsenaariumi korral on Sinu kinnisvara alles ning teenib sulle üüritulu.

3. Regulaarne rahavoog

Välja renditud kinnisvara toodab regularset rahavoogu, mida investor saab kasutada kas uute investeeringue tegemiseks või oma jooksvate kulude katmiseks.

4. Madal volatiilsus

Kuigi ka aktsiainvsteeringute pikaajaline tootlus on väga atraktiivne, on aktsiaturud väga volatiilsed ning võivad kogenematule investorile tekitada rohkem kahju kui kasu. Kinnisvara on märkimisväärselt stabiilsem varaklass, teenides renditulu ka majanduslanguse perioodidel. Kinnisvara madalama volatiilsuse põhuseks peetakse ülduselt asjaolu, et kinnisvaraga tehingute sooritamine on oluliselt aja- ja rahakulukam kui aktsiate ostmine ja müümine, mistõttu tehinguid tehakse vähem ning need on märkimisväärselt rohkem kaalutletud.

5. Kontroll

Kinnisvarasse investeerides teed üldjuhul oma investeerimisotsuse Sina ise! Sul on võimalik valida erinevat tüüpi kinnisvaraklasside vahel (elamispinnad, äripinnad, kaubanduspinnd, tootmine, logistika, majutus vms) ning kasutada oma riskitaluvusele vastavat finantsvõimendust.

6.Kinnisvara on arusaadavam kui finantsvarad

Ka alustaval investoril on suhteliselt lihtne prognoosida kinnisvaralt teenitavat renditulu ning arvutada välja kinnisvara omamise ja hooldamisega seotud kulud.

7. Kinnisvara ostuhind on alati läbi räägitav

Erinevalt aktisatest, võlakirjadest, toorainetest või väärismetallidest on kinnisvara ostu- ja müüghinnad alati läbi räägitavad.

8. Kinnisvarasse investeerimist on lihtne alustada

Teoreetiliselt on kinnisvarasse investeerimine üsna lihtne – piisab vaid suurest hulgast vaba rahast ning ajast. Investeerimisega alustamiseks tuleb välja valida sobiv investeerimisobjekt, see ära osta ning välja rentida. Enamikel inimestel ei ole sellisel viisil alustamiseks vaba raha ja aega. Crowdestate’i poolt pakutav kinnisvarasse investeerimise ühisrahastusplatform teeb kinnisvarasse investeerimise lihtsaks ja kättesaadavaks.

Artikli allikas:
Crowdestate
 Crowd Estate
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC