Ajaloolist Vääna Mõisakooli hakkab restaureerima Scandec Ehitus OÜ

Harku valla korraldatud Vääna Mõisakooli restaureerimise hanke võitis Scandec Ehitus OÜ, kes tegi ühispakkumise koos OÜ-ga Gradiens. Nende esitatud pakkumus summas 1 458 256,72 eurot oli hanke madalaim.*

Scandec Ehitus OÜ-ga sõlmiti tööleping käesoleva aasta 11. märtsil. Samal päeval toimus ka esimene töökoosolek, kus osalesid Harku valla arendus- ja haldusosakonna juhataja Nele Nõu, vallamajanduse spetsialist Mihkel Jürisson, Vääna Mõisakooli direktor Gled-Airiin Saarso ja kooli majandusjuhataja Katrin Noodapera ning Scandec Ehitus OÜ juhatuse liikmed Aivo Raud ja Rein Merirand.

Scandec Ehitus OÜ juhatuse liige ja projektijuht Aivo Raud hindab koostööd Harku vallaga konstruktiivseks ja siiraks. „Hetkel arvestades veel töötavat hoonet planeeritakse edasist tegevusi nii, et see häiriks võimalikult vähesel määral hoone kasutajaid,“ täpsustas tulevasi tööplaane Aivo Raud.
Ehitusega alustatakse aprillis – mais, kus esmalt asutakse tööle mõisahoone keldritega ning seejärel tornide ja katusega. Juulis, kui kool ja lasteaed on suvepuhkusele läinud, alustatakse kogu hoone restaureerimistöödega.

Harku valla arendus- ja haldusosakonna juhi Nele Nõu sõnul oli ehitusettevõtete huvi Vääna Mõisakooli restaureerimise hanke vastu väga suur. „Riigihangete registrist võtsid hankedokumendid välja 28 ehitusettevõtet, mis teeb sellest ühe viimase aja kõige enam huvi tekitanud hanke Harku vallas,“ ütles Nele Nõu.

Hankemenetluse käigus esitati õigeaegselt 12 pakkumust. Kõik pakkujad kvalifitseerusid ja kõigi pakkujate pakkumused tunnistati hankedokumentides esitatud tingimustele vastavateks.

Lähtudes hankedokumentides sätestatud hindamiskriteeriumitest kuulutati hanke võitjaks kõige soodsama hinnaga pakkumuse tegija. Kõige kõrgem esitatud pakkumine oli summas 2 373 994,11 eurot.

Vääna külas asuv ajalooline mõisahoone tegutseb Vääna mõisakoolina, kus on 6 klassiga algkool ning kaks lasteaiarühma. Hoones on kool väheste vaheaegadega toiminud alates aastast 1920 ning hoone on arhitektuurimälestisena riikliku kaitse all.

Käesoleva projekti raames restaureeritakse väärtuslikku arhitektuuripärandit säilitades ja esile tuues ning ainult äärmiselt vajalikke ning diskreetseid muudatusi tehes senisest parem, maksimaalselt kooli ja lasteaia vajadusi arvestav tervik. Hoone suurest kunstilisest väärtusest lähtudes arvestatakse osade ruumide kasutusevõimalusega koolivälisel ajal ja koolitööd segamata kultuuriürituste läbiviimisel.

Vääna mõisakooli restaureerimist toetatakse Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) finantsmehhanismi 2009–2014 programmist „Mõisakoolid – säilitamine läbi kasutamise”.

Vääna Mõisakooli lapsed hakkavad õppima ehitustööde perioodil 2014. aasta augustiks valmivas Muraste koolis.

Õppeaastaks 2015/2016 on kooli restaureerimistööd lõppenud ning Vääna Mõisakooli lapsed alustavad õpingutega taas oma ajaloolises koolihoones.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

82 + = 87

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.10.2021 Kasutusluba ja selle taotlemine