Ajaloorubriik: Pelgulinna lood: Põhu kõrtsi tõus ja langus

Pelgulinnas on olnud mitmeid toidubaare ja õllekioskeid. Neist üks kuulsamaid, rahvasuus Põhu kõrtsina tuntud söögi- ja joogikoht asus Õle 33 majas.

Ametlikult kandis see nõukaajal kohvik Kaja nime. Põhu kõrts oli rahvas seas populaarne koht, kus aega viita ja külarahvaga õlleklaasi taga juttu vesta. Püsikundede hulka kuulusid kohalikud taksojuhid.

Pärast iseseisvuse taastamist 1990. aastate keskel kohvik Kaja erastati. Uued omanikud avasid seal Stoori restorani, mis 2003. aastal läks soomlasest ettevõtja kätte.

2004. aastal kirjutas Eesti Päevaleht: kaklusi tuleb Stooris ette harva ning ainult siis, kui perenaist ennast kohal pole. Linnakärast eemal, väikses kahekordses majas asuv restoran Stoori on tuntud oma tohutu suurte praadide ja hommikuni kestvate karaokepidude poolest, mis tänu omaniku, Lapimaalt pärit Seija Satokanga valvsale pilgule on linnaosa kriminaalsest imagost hoolimata üllatavalt turvalised.

Seija on kujundanud Stoorist omamoodi legendi – see on koht, kus saab süüa tohutu suuri praade, laulda neljas keeles karaoket ja märjukest mekkida, seda kella 9-st kuni järgmise hommiku kella 6-ni.

Lärmaka karaokebaarina käis aga Stoori maine alla ja paar aastat hiljem toidukoht suleti. Täna tegutseb Õle 33 majas õmblusvabrik.

Artikli autor: Jaak Juske
Allikas: http://jaakjuske.blogspot.com/

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.-19.01.2023 Kinnisvara ABC