Akadeemia tee 30 detailplaneering äratas elavat huvi

Tallinn28. septembrist kuni 11. oktoobrini oli kõigil huvilistel võimalik MLOV-s tutvuda Akadeemia tee 30 kinnistu detailplaneeringuga ja teha oma ettepanekuid. Linnaosa valitsuse fuajees oli üleval ka detailplaneeringut tutvustav näitus.

„Oli väga tore näha mustamäelaste aktiivset kaasalöömist ujula, linnasauna ja spordikompleksi rajamise algetapil,“ tunnistas linnaosa vanem Helle Kalda. „Mustamäe elanikelt saabus avaliku väljapaneku ajal mitmeid ettepanekuid Akadeemia tee 30 detailplaneeringu kohta – sooviti basseini 50 m pikkuse rajaga, võimalusi leida ruumid ka lauatennise mängimise jaoks jne. Kaasaegne ujulaga spordikompleks on ju mustamäelaste ammune unistus, inimesed on ideega algusest peale väga positiivselt haakunud, mõtlevad kaasa ja tunnevad projekti käekäigu vastu elavat huvi. Selle üle saab ainult rõõmu tunda!“

Akadeemia tee 30 detailplaneering algatati 08.10.2014 Tallinna Linnavalitsuse korraldusega nr 1487-k. Detailplaneering võeti vastu 09.09.2015 Tallinna Linnavalitsuse korraldusega nr 1300-k. Planeeritav ala suurusega 1,02 ha asub Tallinnas Mustamäe linnaosas, Akadeemia tee, Eduard Vilde tee ja Ehitajate tee vahelisel alal. Piirkonnas on valdavalt kuni 5‑korruselised elamud. Planeeritaval alal asub Tallinna linnale kuuluv sotsiaalmaa (ühiskondlike ehitiste maa) sihtotstarbega kinnistu. Kinnistul olnud koolihoone on lammutatud. Kõrghaljastus kasvab krundi põhja- ja idaküljel. Detailplaneering on kooskõlas Mustamäe linnaosa üldplaneeringuga.

Akadeemia tee 30 kinnistu detailplaneering hõlmab 1,02 ha suuruse maa-ala, detailplaneeringu koostas OÜ Artes Terrae. Planeeringus määratakse Akadeemia tee 30 kinnistule ehitusõigus kuni 4 maapealse ja 1 maa-aluse korrusega ujula ning linnasaunaga spordi- ja vabaajakeskuse rajamiseks.

Lisaks on planeeringus antud heakorrastuse, haljastuse, juurdepääsuteede, parkimise ja tehnovõrkudega varustamise põhimõtteline lahendus.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika