Analüütik: pole näha, mis kinnisvaraturu käima tõmbaks

Kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompargi sõnul pole näha mootorit, mis võiks kinnisvaraturu käima tõmmata, ning seetõttu ei ole põhjust ka olulist hinnatõusu oodata.
Lähiajal pole oodata ei märgatavat palgatõusu ega tööpuuduse kiiret vähenemist. Samuti ei ole põhjust arvata, et eurole üleminek kuidagi hindu kergitama hakkab, tõdes Toompark täna kinnisvarafirmade liidu korraldatud konverentsil.

Toompargi sõnul on kummaline, et konjunktuuriinstituudi tarbijate kindlustunde indikaator on jõudnud majandusbuumi aastatega võrreldes peaaegu samale tasemele. “Ma ei saa aru, kuidas saab see näitaja olla nii kõrgel. Meil ei ole ju asjad siiski nii hästi,” märkis ta.

“Mulle meenutab see piltlikult olukorda, kus põlevast majast pääsenu tunneb kergendust, et jäi ellu, kuigi tema on just hävinud,” lisas Toompark ning ütles, et ei imestaks, kui lähiajal langema hakkaks.

Nii Toompark kui Varahaldusfirma EfTEN Capital juht Viljar Arakas tõid esile ka erasektori suure laenukoormuse. “Eesti ja Läti on Ida-Euroopas kõige enam võlgu olevad riigid. Ilma olulise majanduskasvuta ei julgeks ma pakkuda, et oluliselt rohkem laenama hakkavad ja ma ei usu, et meil kõik kohe paremaks minema hakkab,” kinnitas Arakas.

juhatuse liikme Peep Soomani küsimusele, kas üheks kinnisvaraturu käimatõmbajaks võiks olla väliskapital, näiteks soomlaste investeeringud, vastas Arakas, et Skandinaavias toimuval on Eestile mõju, kuid olulisi muudatusi pole ka sellega seoses oodata.

Artikli autor on Oliver Kahu. Artikkel ilmus 13/10/2010 väljaandes .ee.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

+ 86 = 92

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest